Boty na Instagramie

Boty na Instagramie – komu są potrzebne?

Instagram to zdecydowany faworyt wśród wszelkich social mediów. Korzystamy z niego chętniej, niż z Facebooka. Zdjęcia z bliskimi, wspominki z podróży, słodkie kotki i pięknie prezentujące się dania – wszystko to, a nawet więcej jesteśmy w stanie znaleźć przeglądając Instagram. Jest to miejsce na gromadzenie wspomnień, a także świetna alternatywa Pinteresta – na Instagramie pełno jest profili z inspiracjami domowych wnętrz, makijażu, ciekawych strojów i fryzur. Nie dziwne jest, że na samym przeglądaniu Insta jesteśmy w stanie zmarnować naprawdę sporą ilość czasu.

Partner

Dla tych użytkowników, którzy pochwalić się mogą sporą liczbą obserwatorów Instagram może być także miejscem zarobku. W dzisiejszych czasach bycie influencerem to dość intratne zajęcie. Szerokie zasięgi, ciekawy content i wierne grono fanów przyciąga różne marki, które z chęcią zaproponują nam współpracę. Bycie influencerem równa się z regularnym dodawaniem postów, nagrywaniem Insta stories oraz byciem aktywnym przez praktycznie cały czas. Takie osoby spędzają czasem nawet całe dnie przed telefonem co nie przekłada się dobrze zarówno na zdrowie, a także odbiera czas na inne chociażby typowo przyziemne rzeczy takie jak zakupy, sprzątanie czy opieka nad dzieckiem.

Czy nie byłoby świetnie mieć kogoś lub coś, co zajmie się, choć w części social mediami za nas? Jest to jak najbardziej możliwe! Z pomocą przychodzą nam wtedy boty na instagrama.

bot na instagrama co robi

Boty na Instagramie – czym są i co nam dają?

Zanim przedstawimy różne rodzaje botów, ich oferty i możliwości jakimi dysponują zacznijmy od tego, co to w ogóle jest bot? Czemu służy?

Otóż bot jest to serwis lub program, który może wykonać za nas różne czynności po uprzednim ustaleniu. W przypadku botów na Instagramie jest to zautomatyzowane wysyłanie lajków, komentarzy pod postami innych użytkowników, obserwowaniu lub odobserwowaniu, a nawet dodawanie postów czy relacji. Wszystko to można ustawić z wyprzedzeniem i w czasie kiedy my będziemy spokojnie mogli skupić się na innych czynnościach nasz bot będzie działał na Instagramie w naszym imieniu. Jest to doprawdy przydatne urządzenie, nie ma się, więc co dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na taką formę pomocy.

Boty są oczywiście płatne, w Internecie możemy znaleźć wiele serwisów oferujących tę usługę, różniących się między sobą oferowanymi pakietami, ceną i łatwością w obsłudze.

Rodzaje botów na Instagramie

Wyróżnić można 3 rodzaje botów:

 1. oprogramowanie pobierane bezpośrednio na komputer,
 2. boty sieciowe,
 3. prowadzenie konta na Instagramie przez prawdziwych menedżerów social media.

Jak można się domyślić, ostatnia opcja jest najbardziej kosztowna jednakże niewątpliwie warta swojej ceny i zapewniająca najwięcej profitów.

Teraz przejdźmy do wytłumaczenia każdego z poszczególnych rodzajów botów, tak, aby decydując się na taką formę prowadzenia swojego Instagrama nie kupić tzw. “kota w worku” ;).

Boty w formie oprogramowania do pobrania

Po wejściu na daną witrynę oferującą ten rodzaj pomocy przy prowadzeniu konta na Instagramie uiszczamy opłatę, po czym pobieramy oprogramowanie na swój komputer. Plusem takiego bota zdecydowanie jest jego cena natomiast nie jest on najprostszy w obsłudze. Jeżeli nie jesteśmy, choć w lekkim stopniu zaznajomieni z komputerem może wystąpić wtedy leciutki problem. Warto wspomnieć także o możliwości zainstalowania oprogramowania nie tylko na komputerze, ale także na serwerze VPS, który pozwala na działanie bota nawet wtedy, gdy nasz komputer jest wyłączony. Dzieje się tak, ponieważ bot działa wtedy w chmurze.

Boty sieciowe

Są to tzw. “web-based bot”, którymi sterujemy w sieci. Nie wymagają one instalowania czegokolwiek na komputerze. Są nieco droższe od botów w formie oprogramowania jednakże zdecydowanie prostsze w obsłudze. Konfiguracja systemu zajmuje zazwyczaj do kilkunastu minut. Korzystanie z nich jest doprawdy łatwe, więc jeżeli nie jesteśmy rekinami informatyki nie ma co się martwić! Na takich stronach po uiszczeniu odpowiedniej opłaty wystarczy podać dane swojego konta na Instagramie i wybrać najbardziej odpowiadające nam ustawienia.

Prowadzenie konta przez social mediowych eksperów

Ze wszystkich przedstawionych opcji jest to ta najdroższa, aczkolwiek najbardziej skuteczna forma zautomatyzowanego prowadzenia Instagrama. W tym przypadku powierzamy nasze konto sztabowi ekspertów, którzy za odpowiednią opłatą dopilnują, aby nasze konto było ładne, estetyczne i przyciągało coraz większą liczbę obserwatorów w naturalny sposób bez konieczności zakupu lajków czy followersów.

Obecnie jest to najpopularniejsza forma pomocy w prowadzeniu social mediów, gdyż mamy pewność o tym, że nad naszym profilem czuwają realne osoby ze świetną wiedzą na temat funkcjonowania na Insta.

 

Najlepsze boty na Instagramie

Najlepsze boty na Instagramie

Ingramer  

InGramer 

Decydując się na bota sieciowego spokojnie można skorzystać z serwisu INGRAMER. Zapewnia on usługi takie jak:

 • automatyczny follow/unfollow innych użytkowników,
 • automatyczne lajkowanie,
 • generowanie hasztagów najbardziej odpowiadających naszemu profilowi,
 • automatyczne komentowanie postów innych użytkowników,
 • automatyczne wysyłanie wiadomości prywatnych,
 • możliwość planowania postów,
 • automatyczne wyświetlenia InstaStories.

 

Standardowy pakiet na serwisie INGRAMER kosztuje 49 euro, co jest opłatą miesięczną za jedno konto. Decydując się na pomoc botów przy więcej, niż jednym koncie można liczyć na zniżki.

 

Followadder

FollowAdder

A teraz coś dla tych, którzy mają ciutkę większe zdolności informatyczne. Followadder jest to bot w formie oprogramowania, który trzeba zainstalować na komputerze. Jest on tańszy od botów sieciowych jednakże wymaga on większej ilości poświęconego czasu na poznanie sposobu działania oraz na pierwszą konfigurację.  Korzystanie z tego rodzaju bota daje nam takie możliwości jak:

 

 • wyszukiwanie postów lub użytkowników na IG na podstawie danego hasztagu lub geolokalizacji,
 • automatyczne lajkowanie postów,
 • automatyczny follow/unfollow,
 • planowanie postów z wyprzedzeniem,
 • automatyczne wysyłanie DM.

 

Wszystkie te profity zyskamy za jedyne 8 euro miesięcznie co śmiało można uznać za naprawdę niską cenę. Opłata ta przewidywana jest w sześciomiesięcznym abonamencie.

Bot ten znajduje się na rynku od wielu lat co sprawia, że jest to sprawdzona i polecana opcja wspomagająca naszego Instagrama. Warto wspomnieć o tym, że Followadder zawiera także wsparcie klienta dostępne jednakże tylko w języku angielskim.

 

FollowPlanner

FollowPlanner

FollowPlanner jest idealnym rozwiązaniem dla tych użytkowników Instagrama, którym zależy na planowaniu postów z wyprzedzeniem co nie jest ogólnodostępną opcją na Instagramie.

Dla wielu z nas, którzy są aktywni w social mediach lub prowadzą profile swoim klientom, możliwość zaplanowania postów zamiast regularnego wstawiania na bieżąco może okazać się istnym zbawieniem. Naszym bohaterem jest w takiej sytuacji Follow planner. Dzięki niemu możemy zyskać zautomatyzowane wstawianie postów na Instagramie oraz planer, na którym widać kiedy dane posty zostaną wstawione. Dotyczy to nie tylko postów, ale także i Insta stories. Follow planner umożliwia nam planowanie treści na kilku kontach jednocześnie. Liczba prowadzonych kont jest adekwatny do ceny pakietu na jaki się zdecydujemy. Najtańszy pakiet wynosi 9 dolarów miesięcznie i pozwala on na prowadzenie 5 kont jednocześnie. Najwięcej jesteśmy w stanie prowadzić 50 kont. Cena za taki pakiet wynosi 32 dolary miesięcznie.

Czy używanie botów na Instagramie jest legalne?

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z botów warto zadbać o to, aby robić to rozważnie. Pomimo tego, że korzystanie z botów jest w 100% legalne o tyle Instagram jest bardzo przeczulony na tym punkcie. Limit na Instagramie przybywających nam obserwatorów w sposób samoistny wynosi 200 na dobę. Każde konto, które na pierwszy rzut oka ewidentnie wydaje się całkowicie prowadzone przez boty zostaje zablokowane. Z tego powodu decydując się na wykupienie bota dobrze jest sprawdzić prędkość jego działania.

Czy warto używać boty na Instagramie?

Tak jak już wspominaliśmy używania botów na Instagramie nie jest nikt nam w stanie zakazać. Sam Instagram chcę aby wszystkie akcje wykonywane były manualnie przez jego użytkowników. Zarabiając na reklamach, które oglądają użytkownicy ma to sens. Jednak wykonując różne czynności manualnie tracimy czas i możliwości zajmowania się czymś innym. Boty na Instagramie dają nam szanse zainwestować małe pieniądze w funkcję, które dadzą nam kilkadziesiąt godzin w miesiąca całkowicie wolnych. Płatne boty na Instagrama są również stale aktualizowane do panujących limitów na Instagramie więc ryzyko bana lub blokady jest mniejsze. Wykonując mass following bardzo łatwo jest wpaść w sidła Instagramowego algorytmu, który może przyjrzeć się uważniej naszemu profilowi.

Reasumując, chcemy przekazać, że warto jest zapłacić i używać botów na Instagrama ponieważ pozwolą nam one na wysyłanie wiadomości, lajkowanie i obserwowanie powiązanych z naszym kontem użytkowników bez naszego angażu czasowego. Czynności, które mogą zabierać naprawdę sporo czasu jesteśmy w stanie zlecić programowi automatyzującemu.

Ile kosztują boty na Instagrama?

W internecie jesteśmy w stanie znaleźć boty na Instagrama, które są bezpłatne. Jednak stanowczo odradzamy korzystanie z nich ponieważ dobrze wiecie, że jeśli ktoś daje nam coś zupełnie za darmo to my jesteśmy produktem. Co to oznacza? W uproszczeniu może to skończyć się korzystaniem z naszych prywatnych danych a nawet wymaganie danych logowania do naszego konta na Instagramie i w ostateczności utrata go. Płatne boty do Instagrama kosztują od kilku dolarów do nawet kilkuset dolarów. Zależnie od naszych potrzeb i ilości kont, na których bot ma automatyzować zadania. Jednak na przykład FollowPlanner daje nam pakiet automatyzacji dla 5 kont za jedyne 9$ na miesiąc. Dodatkowo w tym serwisie mamy także 7 dniowy okres próbny, dzięki któremu możemy przetestować czy wszystko nam odpowiada.

Alternatywa dla botów promujących Instagrama?

Alternatywą dla płatnych botów na Instagramie może być kupowanie lajków oraz obserwujących w płatnych serwisach. Jednak kupowanie lajków a zdobywanie ich przez boty to zupełnie dwie różne rzeczy. Warto przeczytać ten wpis, w którym dokładnie przytoczony jest temat kupowania obserwujących na Instagramie.

4.6/5 - (53 votes)
Partner

Zostaw komentarz