Zdjęcie profilowe na Instagramie

Zdjęcie profilowe na Instagramie

Na Instagramie najbardziej rozpoznawaną rzeczą tuż po nazwie konta, jest fotografia umieszczona na danych profilach. Każdy z nas kojarzy zdjęcie swojego znajomego, sławnej osobowości, jaką obserwuje na Insta, no, chyba że coś zmiana profilowego umknie naszym oczom. A Wy, jak często zmieniacie zdjęcie profilowe na Instagramie? Czy, spotkaliście się kiedykolwiek z problemami, podczas zmiany zdjęcia profilowego na Insta? Nie, nie chodzi nam o problem przy wyborze zdjęcia. Nie chodzi nam też o problem w rozstrzyganiu, które jest najlepsze. Chodzi nam raczej o problemy z rozmiarem zdjęcia, jaki należy wybrać podczas dodawania zdjęcia. W tym artykule dowiecie się, jak od A do Z prawidłowo wykonać zmianę zdjęcia profilowego, by mogło jak najlepiej Was prezentować w mediach społecznościowych. Zapraszamy!

Partner

Jakie powinno być zdjęcie profilowe na Instagramie?

Wiadomo, na każdym portalu społecznościowym opisane są wymagania. Nie tyczą się one tylko postów dodawanych przez nas, tyczą się one, również zdjęć profilowych. Każde zdjęcia niezależnie od portalu społecznościowego, ma swoją wielkość. Inne zdjęcie na Story, innego rozmiaru i kształtu w postach, a jeszcze inne na tak zwanej profilówce. Jaki jest najlepszy rozmiar dla zdjęcia profilowego na Insta? Jak ono powinno wyglądać? Zdjęcie na Insta powinno być okrągłe, bez napisów, bez logo oraz innych rzeczy, które ze względu na pogorszenie jakości, zniszczą całe zdjęcie. Można dodać tego typu rzecz na zdjęcie profilowe, ale warunek jest jeden. Jaki? To musi świetnie wyglądać pod względem jakości. W innym przypadku to nie ma najmniejszego sensu. Oczy, cieszą ładne fotki, a nie obcięte obrazki z niewyraźnymi opisami.

Dla zdjęcia profilowego na Insta najlepsze rozmiary to 110*100 pikseli, a maksymalny to 180*180 pikseli. W tym przypadku nie ma znaczenia, jaki masz smartfon, z jakim systemem, czy Android, czy IOS. Instagram stara się o publikowanie zdjęć o, jak najlepszej jakości. 320 do 1080 pikseli, jest to limit, by móc przesłać zdjęcia.

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Instagramie?

Zdjęcie na Instagramie, jest bardzo łatwo zmienić. Chyba nie ma prostszej rzeczy. Na spokojnie 5 – letnie dziecko, w razie co Wam zmieni zdjęcie albo pomoże. Dzieciaki są teraz takie obeznane w tych technologicznych rzeczach, Kochani, oto prosta instrukcja zmiany zdjęcia profilowego na Insta:

 • Otwórz swoje konto Instagram,
 • Przejdź do swojego profilu,
 • Dotknij Edytuj profil > Zmień profil zdjęcia,
 • Jeśli chcesz użyć wykonanego zdjęcia dotknij Wybierz z biblioteki,
 • Wybierz swoje zdjęcie,
 • Kliknij przycisk Gotowe.

Zmiana zdjęcia, jak widać, jest banalna. Możesz je zmienić w dowolnym momencie, kiedy tylko chcesz. Skoro w prosty sposób da się zmienić zdjęcie profilowe na Insta na telefonie, to czy da się zmienić zdjęcie profilowe z komputera? Tak, jak najbardziej i równie prosto, jak z telefonu. Wystarczy, że:

 • Przejdziesz do Instagramu i zalogujesz się na swoje konto (może to wymagać weryfikacji, jeśli nie byłeś wcześniej zalogowany),
 • Klikniesz na swoje zdjęcie profilowe, aby przejść do profilu,
 • Kliknij Edit Profile > Change Profile Photo,
 • Jeśli chcesz użyć wykonanego zdjęcia kliknij na Prześlij zdjęcie,
 • Wybierz swoje zdjęcie i zapisz i gotowe!

I już Twoje nowe, piękne zdjęcie jest dodane na Instagramie.

Błąd na Instagramie

Błąd podczas dodawania zdjęcia profilowego na Instagramie

Załóżmy, że zrobiłeś wszystko zaleceń, co do zmiany zdjęcia profilowego, ale wyskakują błędy związane z dodawaniem zdjęcia? Spokojnie, to całkowicie normalne. Błąd nie wynika z tego, że Wy coś popsuliście albo pominęliście z instrukcji. To wina zdjęcia, jakie dodajecie.

Wymiary zdjęcia profilowego

Pierwszym etapem przy dodawaniu zdjęcia profilowego na Instagrama jest zweryfikowanie jego rozmiarów. Jeśli spojrzysz na pomoc od Insta, zobaczysz, że maksymalny rozmiar zdjęć, które możesz przesłać, to do 1080 pikseli szerokości. Instagram powinien automatycznie zmienić rozmiar zdjęcia dla Ciebie, ale jeśli otrzymasz błąd, możesz samodzielnie zmienić rozmiar swojego zdjęcia. Zachowaj maksymalny rozmiar zdjęcia profilowego 180*180 pikseli.

Jeśli podczas zmiany zdjęcia profilowego na Instagramie pojawią się błędy, warto wziąć pod uwagę parę następujących rzeczy:

 • Użyj formatu JPEG, a nie PNG. Jeśli nie wiesz jak przekonwertować PNG do JPEG, możesz przeszukać sieć i przejść do niektórych narzędzi online.
 • Jeśli nie masz pojęcia, jak zmienić rozmiar zdjęcia, możesz skorzystać z programu Photoshop lub wyszukiwać i używać narzędzi online. Idealnie sprawdzi się tutaj Photoshop i większości znany Photoscape.
 • Musisz załadować swoje zdjęcie i kliknąć na obrazek na pasku menu oraz kliknąć na Rozmiar obrazu. Możesz wpisać i zmienić rozmiar w polu. Nie zapomnij zmienić wymiaru z CALI na PIKSEL!

Czasami może zdarzyć się tak, że zdjęcie zostanie przez Was prawidłowo wprowadzone, a mimo to i tak pojawią się błędy. Czy doszły do Was słuchy, że Instagram co kilka dni zmienia swoją aplikację. Jak myślicie z czym to się wiąże? Dokładnie tak, z aktualizacją aplikacji pobranej na telefon. Po tym nie powinno już być żadnych problemów. Warto sprawdzać aktualny status Instagrama i związanych z nim problemami tutaj.

Pobierania zdjęcia z Instagrama przez komputer PC

Pobieranie zdjęcia profilowego na Instagrama

Zastanawialiście się kiedyś, czy można pobrać czyjeś zdjęcie profilowe na Insta? I Waszym zdaniem da się, czy nie? Niewiedzących i niedowiarków uświadomimy, że da się! Jak to możliwe? Istnieją odpowiednie do tego aplikacje. Jedną z nich, jest INSTADP. Pewnie jesteście ciekawi, jak działa. Otóż, to nic skomplikowanego. Jedynym Waszym zadaniem, jest wpisanie nazwy poszukiwanej osoby. Do czego służy ta aplikacja? Właśnie do pobrania zdjęcia profilowego z Insta. Na tym portalu akurat nasze zdjęcia profilowe nie są w całości przedstawione, są to miniaturki. W celu przybliżenia i powiększenia fotografii pobieramy zdjęcie i gotowe!

O pobieraniu zdjęć z Instagrama stworzyliśmy osobny artykuł, do przeczytania którego zachęcamy.

Podsumowanie

Jak sami widzicie dodawanie zdjęcia profilowego na Insta, wcale nie jest takie trudne, jakby mogło się wydawać. Przedstawiliśmy Wam w najprostszy sposób, jak powinno wyglądać typowe zdjęcie profilowe, czym powinno się charakteryzować. Zapamiętajcie raz jeszcze, że powinno być okrągłe! Pamiętajcie, że zdjęcie profilowe jest, jak Wasza wizytówka. Nie wchodzą w grę żadne paski, niewyraźne miniaturki z napisami oraz logiem. No, chyba, że tak jak wspomnieliśmy wyżej, będzie to nieziemsko, niesamowitej jakości. Obserwujący Was ludzie w pierwszej kolejności zobaczą Wasze zdjęcie. Zapamiętajcie, więc jeśli chcecie zyskać, jak największe grono fanów, zadbajcie w pierwszej kolejności o zdjęcie profilowe na Insta.

4.7/5 - (24 votes)
Partner

Zostaw komentarz