Jak pobrać zdjęcie z Instagrama

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? To całkiem proste

Obecnie Instagram jest w czołówce najpopularniejszych social mediów. Śmiało można przyznać, że Instagram przegonił nawet Facebook. Na Instagramie dzielimy się ze światem swoim życie, zainteresowaniami, podróżami poprzez zdjęcia, które dodatkowo można upiększyć za pomocą licznych filtrów znajdujących się na Instagramie.

Partner

Często zdjęcia te, jak i całe profile użytkowników utrzymane są w estetyce i określonym stylu co prezentuje się niesamowicie i co najważniejsze przyciąga dużą liczbę obserwatorów na Instagramie.

Czy można pobrać zdjęcia i filmiki bezpośrednia na Instagramie

Czy można pobrać zdjęcia i filmiki bezpośrednia na Instagramie?

Zdjęcia na Instagramie często są dla nas inspiracją pod względem ubioru, wystroju wnętrz czy ciekawej fryzury czy makijażu. W takiej sytuacji najczęściej wykonujemy zrzut ekranu, aby mieć daną inspirację pod ręką. Jednakże czy nie byłoby lepiej móc to zdjęcie lub też filmik po prostu pobrać na swojego smartfona? Odpowiedź jest chyba oczywista. Niestety Instagram nie ma bezpośredniej opcji pobierania czy zapisywania zdjęć w telefonie. Trzeba więc poradzić sobie za pomocą kilku innych sposobów.
Czemu pobieramy zdjęcia z czyjegoś Instagrama

Czemu pobieramy zdjęcia z czyjegoś Instagrama?

Tak jak zostało to wspomniane powyżej Instagram jest dla nas najczęściej miejscem szukania inspiracji. Część profili na Instagramie jest tematyczna. Poświęcone są one zdrowemu stylowi życia, modzie, jedzeniu i wielu wielu innym. Różnorodność jest doprawdy ogromna, przez co każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Gdy zdarzy się, że natrafimy na zdjęcie lub obrazek który szczególnie przypadnie nam do gustu pobieramy go, aby nie musieć tracić czasu na ponowne szukanie go. Czasem niektóre zdjęcia drukujemy jako formę dekoracji na ścianę.
Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputerze

Pobierania zdjęcia z Instagrama przez komputer PC

Instagram, pomimo że głównie używany jest jako aplikacja mobilna, działa także na komputerze. Poniżej przedstawiamy sposoby na pobranie dowolnego zdjęcia z Instagrama w trakcie korzystania z komputera czy też laptopa.

Metoda #1 – wyszukajmy zdjęcia w kodzie, bez zbędnych aplikacji

Gdy mamy, choć troszkę umiejętności informatycznych można wyszukać i zapisać zdjęcie poprzez wyszukanie go w kodzie. Wchodzimy na Instagram w przeglądarce, następnie klikamy na dane zdjęcie potem prawy przycisk myszy i w zależności od przeglądarki wybieramy opcję “zbadaj element” lub “zbadaj”. Otwieramy klasy w kodzie i scrollujemy, aż uda nam się znaleźć link do obrazka, który następnie kopiujemy.

Metoda #2 – skorzystajmy z dedykowanych stron do pobierania zdjęć

Aby w szybki i prosty sposób pobrać zdjęcie z Instagrama można skorzystać z dedykowanych temu stronom internetowym. Wystarczy skorzystać z narzędzia do pobierania zdjęć z Instagrama od Polskielajki.pl lub odwiedzić witrynę InstGrow.pl. Wklejamy tam adres URL danego zdjęcia, który kopiujemy z przeglądarki i klikamy pobierz. Następnie obok zdjęcia ponownie pokaże się przycisk z napisem pobierz, w który należy kliknąć i zdjęcie zostaje zapisane.
Pobieranie zdjęcia z Instagrama na telefonie

Pobieranie zdjęcia z Instagrama na telefonie

Co zrobić, gdy w trakcie przeglądania Instagrama na naszym smartfonie natrafimy na zdjęcie, które szczególnie nam się spodoba i chcielibyśmy je sobie zapisać? Jest to również łatwe jak w przypadku pobierania zdjęć poprzez PC.

Metoda #1 – Dedykowane strony do pobierania zdjęć także na telefonie

Jeżeli korzystamy z aplikacji w telefonie i chcemy pobrać zdjęcie z czyjegoś profilu możemy posłużyć się tymi samymi stronami jak w przypadku pobierania zdjęć poprzez PC, które zostały podane powyżej. Aby pobrać link do zdjęcia będąc na telefonie wystarczy kliknąć w trzy kropki znajdujące się po prawej stronie wyświetlonego zdjęcia i wybrać opcję “kopiuj link”. Reszta odbywa się w taki sam sposób jak podczas pobierania zdjęcia z przeglądarki w komputerze.

Metoda #2 – Specjalne aplikacje do pobierania zdjęć przez telefon

Aby pobrać zdjęcie z Instagrama na telefon można posłużyć się także stworzonymi do tego aplikacjami. Najpopularniejszą i najbardziej sprawdzoną aplikacją do bezpośredniego pobierania zdjęć z Instagrama jest aplikacja FastSave. Po zainstalowaniu jej na swojego smartfona łączy się ona z Instagramem. Następnie korzystając już z Instagrama, klikamy na trzy kropki znajdujące się po prawej stronie danego zdjęcia i wybieramy opcję “udostępnij”. Kolejnym krokiem jest wybranie z podanych opcji aplikacji FastSave. Po tym zdjęcie zostaje pobrane.

Czy pobieranie zdjęć z Instagrama jest legalne?

Zanim zaczniemy pobierać wszelkie zdjęcia warto jest dowiedzieć się czy taka czynność jest zgodna z prawem? W końcu pobieramy nie tyle swoje zdjęcia co głównie zdjęcia innych użytkowników. Otóż nie ma powodów do niepokoju, każda z wyżej wymienionych metod jest jak najbardziej bezpieczna i legalna.

4.6/5 - (46 votes)
Partner

Zostaw komentarz