weryfikacja instagrama

Czym jest weryfikacja konta na Instagramie?

Z pewnością widziałeś już charakterystyczny, niebieski znaczek z ptaszkiem w środku. Posiadają go znani ludzie, tacy jak aktorzy, muzycy czy modelki. Instagram służy do założenia tam konta, a następnie dodawania zdjęć, relacji oraz przeglądania postów innych. Jednak w obecnych czasach coraz częściej możemy spotkać fanpage różnych gwiazd. Często nie wyróżniają się one w nazwie niczym szczególnym, przez co, gdy szukamy jakiegoś konta, możemy wejść na to, marnując swój czas. I właśnie dlatego powstała weryfikacja na Instagramie.

Partner

Weryfikacja na Instagramie to niebieski znaczek, który oznacza, że profil ten został zweryfikowany właśnie przez Instagrama, a co za tym idzie, jest to prawdziwe konto danej osoby, a nie fałszywe bądź kolejny fanpage. Znaczek ten daje nam tego 100% pewności.

Weryfikacja konta na Instagramie, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zazwyczaj kojarzy się nam z celebrytami, ale aktualnie o niebieski znaczek, mogą ubiegać się praktycznie wszyscy użytkownicy Instagrama – nawet kont osobistych.

Zweryfikowane konto na Instagramie

Po co została stworzona opcja weryfikacji konta na Instagramie?

Kiedy przeglądamy media społecznościowe i czytamy wpisy lub oglądamy zdjęcia naszych ulubionych marek, polityków czy piosenkarzy, ten niebieski znaczek dodaje nam pewności i autentyczności temu co widzimy. Potwierdzają to nawet, przeprowadzone przez ekspertów od Instagrama, badania potwierdzają, że zdecydowana większość użytkowników czuje się lepiej i komfortowo, wiedząc, że wchodzą w interakcje z prawdziwym kontem.

Posiadanie zweryfikowanego konta na Instagramie sprawia, że jesteśmy autentyczni, a ludzie chętniej będą wchodzić na nasz profil. Ciężko o zaufanie w Internecie, kiedy tak naprawdę nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie monitora, a weryfikacja nam to umożliwia. Taki znaczek może być szczególnie pomocny, gdy prowadzimy własny biznes, na przykład sklep internetowy. Klienci będą czuć się bardziej pewni robiąc zakupy u nas.

Jednak, aby uzyskać weryfikację konta na Instagramie, trzeba wiedzieć jak to zrobić krok po kroku. Jesteście ciekawi?

Czy każdy może zostać zweryfikowany na Instagramie?

Weryfikacja konta na Instagramie nie jest już tylko dla celebrytów, którzy chcą potwierdzić swoją tożsamość w Internecie, ale również dla zwykłych użytkowników Instagrama. Faktem jest to, że teraz prawie każdy, kto ma profil na tym medium społecznościowym, może otrzymać charakterystyczny, niebieski znaczek.

Coraz częściej spotyka się ten znaczek na Instagramach psów, gdzie to ich właściciele prowadzą im profile lub na kontach mniejszych sklepów stacjonarnych czy to internetowych, które chcąc zwiększyć swoją sprzedaż, robią wszystko co mogą. Instagram otworzył proces weryfikacji dla każdego, jednak jest kilka warunków, które musisz spełniać.

Wymagania aby konto było zweryfikowane:

 • Twoje konto musi być autentyczne – oznacza to, że musisz być tym za kogo podajesz się w Internecie. Nie możesz nikogo udawać ani oszukiwać obserwatorów. Potwierdzenie swojej tożsamości odbywa się dzięki dokumentowi, takiemu jak dowód osobisty lub prawo jazdy wraz z Twoim zdjęciem.
 • Unikalne i aktywne konto – nie odgapiaj treści, twórz coś własnego i dodawaj regularnie posty.
 • Uzupełnione dane konta – upewnij się, że Twoje konto jest w 100% kompletne. Biografia, zdjęcie profilowe, regularnie dodawane zdjęcia oraz relacje.
 • Zastanów się czy Twój profil jest warty uwagi dla innych użytkowników

Jak zweryfikować konto na Instagramie krok po kroku?

 1. Wejdź w ustawienia swojego konta
 2. Następnie wybierz opcje „Konto
 3. Kliknij „Poproś o weryfikację
 4. Podaj swoje dane – imię, nazwisko, nazwa firmy i kategoria
 5. Prześlij wysokiej jakości zdjęcie dowodu osobistego i dokumentów biznesowych
 6. Kliknij „Wyślij
 7. Poczekaj od 24 do 72 godzin na weryfikację konta na Instagramie
4.6/5 - (39 votes)
Partner

Zostaw komentarz