Jak wybrać nazwę na Instagrama

Jak wybrać nazwę na Instagrama i czy to takie ważne?

Instagram to jeden z najbardziej popularnych portali społecznościowych zwłaszcza wśród młodych ludzi. Jest on obecnie częściej używany niż kultowy Facebook, głównie ze względu na zawartość. Zdecydowanym plusem insta jest to, że możemy wstawiać tam same zdjęcia i krótkie video. Daje on wiele inspiracji przez co śmiało można porównać go trochę do Pinteresta. Dzielimy się tam swoimi przeżyciami, zainteresowaniami, wspomnieniami z wakacji czy innych ważnych dla nas wydarzeń z naszego życia. Na Instagramie fotografujemy nawet swoje jedzenie. Ten rodzaj zdjęć jest zdecydowanym pionierem jeżeli chodzi o content na ig.

Partner

Jednakże warto pamiętać, że Instagram jest nie tylko do naszego osobistego użytku. Możemy także stworzyć profile tematyczne, dotyczące naprawdę różnorodnych rzeczy. Jeżeli dobrze poszukamy możemy znaleźć profile na każdy interesujący nas temat: lifestyle, urządzanie wnętrz, diy, kulinaria sport zwierzęta czy podróże.

Posiadając sporą liczbę followersów oraz liczne lajki na Instagramie pod dodawanymi postami możemy nawet zacząć zarabiać na Instagramie poprzez współprace z różnymi markami otrzymując zapłatę za promowanie ich produktów czy usług na naszym profilu.

Chcąc założyć sobie konto na Instagramie pierwsza rzecz o jakiej warto jest pomyśleć to nazwa. Powinna być ona krótka, ciekawa i łatwa do zapamiętania. To właśnie przyciągający uwagę nick skłania innych do zerknięcia na dany profil i do ewentualnego zaobserwowania go. Dlatego chcąc zyskać dużą liczbę followersów dobrze jest mocno przemyśleć kwestie nazwy użytkownika.

Jaką nazwę na Instagrama wybrać najlepiej

Jaką nazwę na Instagrama wybrać najlepiej?

Najprostszym stosowanym rozwiązaniem jest użycie swojego imienia i nazwiska. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza kiedy nasz profil ma mieć głównie charakter osobisty. Dzięki temu nasi znajomi oraz rodzina z łatwością znajdą nas na Instagramie.

Jeżeli mamy zamiar stworzyć konkretny content dobrze byłoby dopasować do niego nazwę. Skupmy się więc na tym, co jakie treści chcemy przekazywać naszym odbiorcom i jaki jest nasz główny cel. W tym miejscu pomóc może duża dawka kreatywności. Chwytliwa nazwa to połowa sukcesu. Tak jak wspomnieliśmy powyżej w trakcie przeglądania Instagrama, aby zajrzeć na czyjś profil musi nas przyciągnąć okrętna rzecz. Zazwyczaj jest to zdjęcie, na które natrafimy będąc w zakładce ODKRYWAJ. Gdy coś szczególnie nas zaciekawi zazwyczaj wchodzimy na profil, aby zobaczyć inne posty. Jeżeli nazwa jest zabawna lub zapadająca w pamięć możemy być pewni, że taki profil będzie dość często odwiedzany. Czym dłuższa i bardziej skomplikowana nazwa użytkownika tym mniejsze szanse, że ktoś ją zapamięta.

Ważna uwaga: pamiętajmy, że nazwa użytkownika na Instagramie powinna zawierać wyłącznie cyfry, litery i znaki podkreślenia. Można również wstawiać kropki. Ponadto całość nie powinna przekraczać 30 znaków.

Nazwa na Instagramie taka sama jak na innych mediach społecznościowych

Decydując się na działalność w sieci w tym głównie w social mediach powinniśmy być rozpoznawalni na każdym portalu społecznościowym. Mamy tu na myśli stosowanie takiej samej nazwy użytkownika na wszystkich swoich profilach. Ludzie pamiętają nas głównie z nazwy. Znacznie ułatwi to naszym odbiorcom zaobserwowanie nas na większej liczb social mediów i jednocześnie pozwoli nam podnieść statystyki w kilku miejscach na raz. Pamiętajmy też, aby w biografii swojego profilu podać odnośniki do innych kont. Jeżeli posiadamy konto firmowe, na którym zajmujemy się promocją naszych produktów i usług warto w sekcji IMIĘ I NAZWISKO znajdującej się w edycji naszych danych profilowych opisać w krótkich słowach czym się zajmujemy. Używanie fraz które są najczęściej wyszukiwane przez innych użytkowników jest tutaj kluczowe. Dzięki temu szybciej zostaniemy zauważeni.

Fajna nazwa na Instagramie

Jak wymyślić fajne nazwy na Insta? To proste!

Brak weny twórczej na ciekawą i wpadającą w ucho nazwę? Nic nie szkodzi, to wcale nie jest takie trudne. Warto zastanowić się nad czymś oryginalnym. Fajne nazwy na Instagramie to te unikalne. Świetnym pomysłem jest użycie w tym celu czasowników. Może on być zabawny lub odzwierciedlający nasz charakter. Sprawdzą się one zarówno w języku i angielskim.

Dość ciekawym rozwiązaniem jest również mieszanie tych dwóch języków razem. W czasownikach często używanym zabiegiem jest zamiana litery “w” na “v”, np. wroclove, pomalovane. Nazwy w innym języku brzmią interesująco, przyciągają i intrygują.

Nazwy na Instagrama po angielsku – można i tak!

A co jeżeli znajdziemy idealną nazwę dla siebie, a ona okaże się już zajęta? Nie powodów do zmartwień. Można użyć odpowiednika w innym języku lub wyszukać synonimów. Dany wyraz w języku innym niż polski może nawet bardziej przyciągnąć uwagę innych. Taki wyraz brzmi bardziej egzotycznie, światowo, jeżeli jest to wyraz w języku angielskim zrozumie go dosłownie każdy na Instagramie.

Imię i nazwisko jako nazwa na Instagramie

A co w przypadku gdy chcemy użyć naszego imienia i nazwiska, a jest już ono zajęte? Wtedy trzeba troszkę pokombinować. Oto parę przykładów możliwych wariantów do wykorzystania:

“nazwisko imię”, “imię. Nazwisko”, “nazwisko_imię”, “nazwisko. Imię”, “imię_nazwisko” itp. W nazwie profilu można zawrzeć również liczby, nie ma jednak co przesadzać. Nie zapominajmy, że nazwa musi być krótka i łatwa do zapamiętania.

Najważniejsze to obudzić w sobie dużą dozę wyobraźni i przede wszystkim próbować do skutku!

Błąd na Instagramie

Najczęstsze błędy w wybieraniu nazwy na Instagramie

Nazwa profilu na Instagramie to dość istotna kwestia. Dużo przypadków niskiego zasięgu niektórych kont na insta jest tylko i wyłącznie przyczyną źle dopasowanego nicka. Popełniamy wiele błędów nie będąc tego świadomym.

Zbyt długa i ciężka do zapamiętania nazwa Instagram

Czasem winą małego zainteresowania naszym profilem jest po prostu zbyt nudna nazwa. Unikajmy kombinacji typu “imienazwiskodataurodzenia”. Jest to typowe i niezaskakujące rozwiązanie nie wzbudzające ani krzty zainteresowania. Nie używajmy także agresywnych lub zbereźnych słów, raczej nie spodoba się to innym odbiorcom oraz samemu Instagramowi. Przez takie coś nasze konto może zostać zablokowane lub całkowicie usunięte. Wymyślając nazwę samemu również odpuśćmy sobie długie nazwy.

Używanie generatorów nazw na Instagrama

Generatory nazw również nie są dobrym rozwiązaniem chociaż istnieją takie, które pomogą nam kreatywnie pomyśleć.

W sieci możemy znaleźć mnóstwo stron, które generują nam automatycznie nazwy użytkownika. Stworzone zostały one po to, aby pomóc tym, którzy absolutnie nie mają pomysłu na to jak nazwać się w social mediach. Niestety przykłady nazw jakie są generowane nie zachwycają oryginalnością. Są one często długie i trudne do zapamiętania co zupełnie odbiega od tego, jaki powinien być nasz nick.

Generatory nazw, które mogą nam się przydać:

https://polskielajki.pl/

https://namelix.com/

https://businessnamegenerator.com/

https://instgrow.pl/

Błędne nazewnictwo profilu na Instagramie

Uważajmy także na błędne nazewnictwo zwłaszcza podczas posługiwania się w nazwie językiem angielskim. Dla przykładu: mamy nazwę Dagmaratravel, a nasz profil nie ma absolutnie nic związanego z podróżami. Dlatego zwracajmy na to dużą uwagę, to, że coś może naprawdę super brzmieć, a totalnie nie odnosi się do naszej twórczości nie jest dobre.

Jak zmienić swoją nazwę na Instagramie?

Co zrobić, gdy chcemy zmienić nazwę na swoim instagramowym profilu? Śpieszymy z pomocą! Spokojnie, jest to prosta czynność. Wystarczy tylko parę kliknięć :).

 1. Z dolnego paska menu klikamy na miniaturkę swojego zdjęcia profilowego, aby przejść bezpośrednio na nasz profil,
 2. Wybieramy opcję EDYTUJ PROFIL znajdującą się u góry,
 3. W sekcji nazwa użytkownika usuwamy starą nazwę, wpisujemy nową i zatwierdzamy przyciskiem znajdującym się w prawym górnym rogu.

UWAGA: Instagram umożliwia powrót do starej nazwy w przeciągu 14 dni.

Potem możemy ją odzyskać tylko jeżeli nie zajmie jej inny użytkownik.

Czas na podsumowanie!

Podsumowując powyższy artykuł w kilku punktach:

 • Pamiętajmy o tym, że nazwa musi być łatwa do zapamiętania.
 • Długie nazwy to nie najlepszy pomysł.
 • Nazwa może zawierać nasze imię i nazwisko jeżeli będzie ono do użytku prywatnego.
 • Jeżeli prowadzimy działalność w Internecie i chcemy zyskać większe grono odbiorców używajmy na wszystkich social mediach takiej samej nazwy.
 • Najciekawsze nazwy to te zawierające czasowniki, lub obcojęzyczne słownictwo.
 • Zabawny, zwracający uwagę i wpadający w pamięć nick – to jest to!
 • Generatory nazw nie pomogą zbyt wiele jeżeli naprawdę chcemy zaistnieć na Instagramie.
 • Nazwa musi poniekąd odzwierciedlać nasz content.
 • Należy próbować do skutku i mieć dużo wyobraźni!

Mamy nadzieję, że dzięki Nam zmiana nazwy profilu na Instagramie nie będzie już taką trudnością!

4.4/5 - (54 votes)
Partner

Zostaw komentarz