Jak zarabiać na Instagramie

Jak skutecznie zarabiać na Instagramie w 2021?

Jeżeli jesteś aktywnym użytkownikiem Instagrama, bądź dopiero myślisz o rozpoczęciu przygody z tym portalem zastanawiasz się jak zacząć zarabiać na Instagramie w 2021 roku? Czy to w ogóle jeszcze możliwe?

Instagram to dominująca platforma jeżeli chodzi o zarabianie w porównaniu do innych popularnych sieci społecznościowych. Początkowo był przeznaczony do udostępniania zdjęć, szybko jednak przeistoczył się w platformę biznesową, z której może skorzystać każdy właściciel firmy.

Partner

Zacznijmy od tego, że Instagram umożliwia Ci naprawdę mnóstwo możliwości jeżeli chodzi o zarobek i nie jest to tylko jak większość twierdzi tworzenie postów sponsorowanych.

Zarabianie na Instagramie w 2021 roku

Instagram to perfekcyjna platforma do sprzedaży dobrze sfotografowanych produktów. Jeżeli Twoje produkty dobrze wychodzą na zdjęciach, a Ty potrafisz dodać zdjęciom efekt „wow” to masz w rękach narzędzie, które może przynieść Ci spore dochody!
Jeżeli dodatkowo potrafisz tworzyć kontent wokół jednego zagadnienia, specjalizujesz się w jednej lub kilku dziedzinach, tworzysz piękne, oryginalne zdjęcia, to już niedługo duże firmy będą pukać do Twoich drzwi z ofertami współpracy.
zarabianie na instagramie sposoby

5 powszechnych metod jak zarabiać na Instagramie w 2021:

1. Posty sponsorowane

Posty sponsorowane to jedna z najbardziej powszechnych form współpracy na Instagramie. Reklama może mieć charakter sponsorowanego wpisu bądź np. samego lokowania produktu. Gdy Twój Instagram jest bardzo dobrze rozwinięty, a wokół siebie masz szerokie grono wiernych odbiorców to rzecz jasna może to być też tworzenie story lub live.
Najwięksi wpływowi influencerzy za jeden sponsorowany post zarabiają tysiące zł.
Niekoniecznie musisz czekać aż firmy same zaczną się do Ciebie zgłaszać. Możesz zrobić to na własną rękę pisząc lub dzwoniąc do nich, przestawiając swoją korzystną ofertę.
Gdzie możesz szukać ofert współpracy:
– WhitePress
– BrandBuddies
– Indahash
– Grupy na FB
Dużym minusem w przypadku takiej współpracy jest to, że ze względu na coraz większą konkurencję firmy proponują barter jako formę rozliczenia.

2. Programy partnerskie, sieci afiliacyjne

Możesz zarabiać pieniądze również na sprzedaży produktów innych ludzi.
Różnica jest taka, że pracujesz nad sprzedażą innych marek w zamian za prowizję. Nie budujesz swojej firmy, zarabiasz tu i teraz. Im więcej ludzi kupi produkt za Twoją sprawą tym więcej zarobisz. Minusem są niewątpliwie niskie stawki, lecz istnieje dużo osób, które zarabiają przyzwoicie właśnie dzięki takiemu sposobowi.

Możesz zarabiać również jako partner za pomocą linku do śledzenia lub własnego kodu promocyjnego.
Najlepiej w takim przypadku tworzyć posty, które nie są zbyt nachalne, delikatnie przemycają produkt, tak aby wyszło to jak najbardziej naturalnie.

3. Sprzedaż zdjęć i innych wirtualnych produktów

Instagram to przede wszystkim treści wizualne. Jest to więc doskonałe miejsce na sprzedaż Twoich pięknych zdjęć. Jeżeli masz do tego smykałkę, trochę chęci i własny, niepowtarzalny styl, to zapewne znajdziesz grono odbiorców zainteresowanych Twoimi dziełami.

Druga sprawa, Instagram to miejsce idealne na sprzedaż wirtualnych produktów. Mogą to być podkłady muzyczne, filmy, animację, ebooki, czy różnego rodzaju kursy. Twórz zachęcające posty, kierujące do miejsca sprzedaży, a sukces masz gwarantowany!

4. Sprzedaż produktów fizycznych

Prosta, tradycyjna metoda czyli sprzedaż własnych produktów, które wytwarzasz lub kupujesz od dostawców. Jest o tyle wymagająca, że w przeciwieństwie do afiliacji czy sprzedaży produktów elektronicznych musisz znaleźć miejsce na magazynowanie produktów, które chcesz sprzedać.

Plusem zapewne są wysokie marże z produktów oraz to że możesz tworzyć ciągle piękne posty, zachęcające do kupna, gdyż towar masz zawsze pod ręką.

5. Dropshipping na Instagramie

Jeżeli brakuje Ci miejsca lub po prostu nie chcesz magazynować produktów, które sprzedajesz możesz to zlecić innym. Zawierając umowę z hurtownią, posiadającą asortyment, który sprzedajesz możesz całkowicie przenieść magazynowanie, pakowanie i wysłanie na ich barki. Oczywiście łączy się to z mniejszym zarobkiem na produktach, lecz niewątpliwie jest to bardzo wygodna forma współpracy.
jak więcej zarabiać na instagramie

Jak zarabiać więcej na Instagramie?

Wskazówki pomocne do zwiększenia grona odbiorców i ich zaangażowania:
– twórz wysokiej jakości posty z wyraźnymi zdjęciami,
– zachęcaj do komentowania, zadawaj ciekawe pytania,
– używaj popularnych hashtagów,
– wypełnij swój profil Bio,
– regularnie dodawaj posty i stories,

4.8/5 - (24 votes)
Partner

Zostaw komentarz