Jak udostępnić czyjś post na Instagramie

Jak udostępnić czyjś post na Instagramie?

Z pewnością nie raz wyświetlił Ci się post lub relacja na Instagramie, którą Ty również umieściłbyś na swoim profilu. Mogło to być ładne zdjęcie jakiegoś krajobrazu czy też post edukacyjny, na przykład w temacie ciało pozytywności. Często bywa też tak, że potrzebujemy świeżości na swoim profilu, dlatego czerpiemy inspirację od innych twórców.

Udostępnianie czyichś zdjęć na Instagramie wcale nie jest złe. Wręcz przeciwnie. W ten sposób ważne i warte według nas treści trafią do większej ilości. Dodatkowo pamiętaj, że jeśli użytkownik nie zablokował tej możliwości, nie ma nic przeciwko temu.

Partner

Jeśli jesteś na IG nie od dziś, to z pewnością wiesz, jak to zrobić. Jednak w przypadku, kiedy dopiero raczkujesz, to świetnie trafiłeś. W tym artykule dowiesz się jak udostępnić czyjś post na Instagramie z różnych urządzeń na różne sposoby oraz dlaczego warto to robić.

Dlaczego warto udostępnić czyjś post na Instagramie?

  • Udostępnianie ważnych według Ciebie treści na swoim profilu sprawi, że trafią one do większej ilości osób,
  • W ten prosty sposób możesz pokazać swoim obserwującym kogo lubisz oglądać na social media oraz co Cię interesuje,
  • Jest to łatwa metoda na dodanie zdjęcia ze swoimi znajomymi, na przykład z wczorajszej imprezy,
  • Udostępniając posty swoich idoli spowodujesz, że coraz więcej użytkowników będzie zaglądać na ich profile,
  • Udostępniaj zdjęcia i inspiruj innych.

Jak udostępnić czyjś post na Instagramie na telefonie?

Uwierz nam, że jest to dziecinnie proste. Kiedy w oko wpadnie Ci jakiś post i chciałbyś go udostępnić wystarczy, że klikniesz w ikonkę papierowego samolocika. Znajduje się on na dole, po lewej stronie, pod każdym zdjęciem i wideo, jako trzecia ikonka z rzędu.

Jak udostępnić czyjś post na Instagramie na telefonie

Pojawi Ci się okienko do edycji InstaStories. W tym korku możesz wysłać post swojemu znajomemu lub udostępnić go w swojej relacji. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, inni, którzy obejrzą Twoją relację mogą, za pomocą dłuższego przytrzymania palcem na ekranie, wejść w post i zapoznać się z całością.

Dlaczego nie mogę udostępnić czyjegoś postu na Instagramie?

Chcesz udostępnić czyjś post, ale nie wyświetla Ci się ta opcja? Przyczyn, dlaczego nie możesz tego zrobić są dwie. Pierwsza jest taka, że dany użytkownik zablokował taką możliwość – o tym jak to zrobić dowiesz się w dalszej części artykułu.

Drugi powód, który może być tego przyczyną jest profil prywatny, z którego nic nie można udostępnić.

Jak udostępnić czyjś post na Instagramie na komputerze?

Tu już sprawa trochę się komplikuje, ponieważ nie pomoże nam tu ikona papierowego samolocika. Będzie on tu służyć tylko i wyłącznie do wysłania postu naszym znajomym w prywatnej wiadomości. Istnieje jednak opcja dodania czyjegoś zdjęcia, we własnym, osobnym poście. Jak to zrobić?

  1. Pobierz zdjęcie z tego profilu. O tym jak pobrać zdjęcie z IG przeczytasz tutaj.
  2. Dodaj je do swojego profilu i wstaw opis.
  3. Nie zapomnij oznaczyć twórcy.

Jak zablokować opcję udostępniania swoich postów przez innych?

Być może jesteś jedną z tych osób, które nie życzą sobie tego, aby inni udostępniali ich treści. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Każdy ma do tego prawo. Instagram zadbał także o takie osoby. Wyłączenie opcji udostępniania postów jest szybkie i proste.

Na początku wejdź na swój profil, a następnie kliknij w trzy poziome paski, które znajdują się w prawym, górnym rogu. Wybierz opcję „ustawienia”, a następnie „prywatność”. Wejdź w sekcje „relacje”. To właśnie tu możesz dowolnie edytować dostępność swoich InstaStories.

Aby wyłączyć opcję udostępniania, zjedź na sam dół i odznacz możliwość „zezwól na udostępnianie w relacjach”. Gotowe!

Czy udostępnianie postów innych jest legalne?

Jeśli chodzi o udostępnienie postów w swoich relacjach to jak najbardziej jest to legalne. W końcu oferuje to sam Instagram. Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku dodawania postów innych jako własne. Tu powinniśmy napisać z zapytaniem do właściciela zdjęcia czy możemy. Dobrze by było podać rzetelny powód i po prostu się dogadać. Jeśli użytkownik się zgodzi to tak jak pisaliśmy – nie zapomnij go oznaczyć.

Podobna sytuacja jest z inspirowaniem się, które może zostać podciągnięte pod plagiat. Kiedy chcesz dodać zdjęcie inspirowane, na przykład jakąś modelką, nie zapomnij o tym wspomnieć.

Jak udostępnić czyjś post na Instagramie? – podsumowanie

To tyle w tym artykule. Jak sam widzisz nie jest to nic trudnego. Udostępnienie czyjegoś zdjęcia w swojej relacji na Instagramie zajmuje dosłownie chwilę, a może dać niesamowity rozgłos. W obecnych czasach, gdzie social media stały się bardzo ważne w życiu wielu z nas, to właśnie tu poruszane są kwestie ważne. A czy Wy udostępniacie posty innych na swoich profilach?

4.4/5 - (39 votes)
Partner

Zostaw komentarz