Blokada na Instagramie

Ile trwa blokada na Instagramie?

Tymczasowa blokada konta to coś co może spotkać każdego użytkownika Instagrama. Coraz bardziej skuteczne programy i filtry antyspame, które walczą z botami, sprawiają, że nawet normalne korzystanie z aplikacji może skutkować dostaniem powiadomienia o treści: „Działanie zablokowane”.

Niestety, ale nie każdy kto korzysta z Instagrama wie jak sobie z tym radzić i ile może trwać taka blokada. W tym artykule rozwiejemy Twoje wszystkie wątpliwości.

Partner

Zacznijmy od tego, ile ona może potrwać. To na ile czasu nasze działania zostały zablokowane, będzie zależeć od skali naszego przewinienia, czyli powodu blokady oraz ich ilości. Jeśli to Twoja pierwsza blokada, nie masz się czym martwić, ponieważ nie powinna ona potrwać dłużej niż 24h. Może się jednak zdarzyć tak, że blokada będzie wydłużona do tygodnia, a nawet miesiąca.

Rodzaje blokady na Instagramie

  1. Blokada bez określenia daty – zdarza się tak, że w wyświetlonym komunikacie nie występuję żadna data zakończenia Twojej blokady. Często oznacza to, że da się łatwo usunąć. Zazwyczaj wystarczy, że wyjdziesz z aplikacji i ponownie się do niej zalogujesz. To nie pomaga? Odinstaluj i zainstaluj. W przypadku, gdy żadna z tych metod nie poskutkuje jesteś zmuszony odczekać kilka godzin.
  2. Blokada czasowa – w tym przypadku jesteś poinformowany o długości trwania blokady. W zależności od przyczyny zablokowania, termin jej wygaśnięcia będzie różny. Tu niestety nie istnieje żaden sposób na szybsze pozbycie się jej. Jedyne co możesz zrobić to… czekać.

Za co można dostać blokadę na Instagramie?

Powodów jest kilka, my wymienimy te najpopularniejsze:

  • Publikacja niestosownych treści,
  • Kradzież czyjegoś kontentu,
  • Korzystanie z botów,
  • Za duża aktywność w zbyt krótkim czasie, która przypomina działania bota – polubienie za dużej ilości zdjęć lub zbyt duża ilość dodanych komentarzy.

Blokada na Instagramie a niestosowane treści

Niewłaściwe treści, czyli naruszenie praw autorskich. Wszystko co publikujesz na swoim profilu powinno być Twojego autorstwa lub za zgodą innego twórcy. Jeśli publikujesz czyjeś zdjęcia czy też filmy, będzie to odebrane jako plagiat, zgłoszone, a następnie zablokowane.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zdjęć nagich lub okazujących agresję czy inne niewłaściwe zachowania. Algorytmy Instagrama stoją na straży i wnikliwie analizują każdy post.

Za duża aktywność

Zbyt duża aktywność na Instagramie także może zostać powodem do blokady. Działanie zbyt intensywne powodują, że jesteśmy odbierani jako automaty. Oprócz wyżej wymienionych przez nasz czynności, do za dużej aktywności Instagram zalicza również:

  • Wysyłanie prywatnych wiadomości DM,
  • Nowe obserwacje oraz unfollow.

Dlatego pamiętaj o rozłożeniu tych czynności w czasie.

Jak pozbyć się blokady na Instagramie?

Wszystko zależy od rodzaju blokady, którą dostałeś – bez określenia czasu lub na jakiś czas. W niektórych przypadkach wystarczy poczekać, a niekiedy wystarczy zalogować się ponownie. Jeśli to także nie przyniosło żadnych skutków odinstaluj i zainstaluj aplikacje.

Oczywiście nie możemy Wam zagwarantować, że to pomoże. Kiedy żadna z metod nie działa pozostało Wam tylko czekać. Pamiętaj, że jeśli już byłeś blokowany, algorytmy Instagrama mają Cię na oku.

Na co zwracać uwagę?

Często w Internecie możemy natrafić na artykuły, które mówią o tym, ile maksymalnie lajków lub obserwacji możemy rozdać przez, aby nie zostać zbanowani. Jednak uwierzcie nam, że nie warto się nimi sugerować, ponieważ te dane bardzo często ulegają zmianie. Dlatego teraz dowiesz na co zwracają uwagę algorytmy.

  1. Długość prowadzenia konta. Często bywa tak, że osoby z większym stażem mogą na więcej sobie pozwolić.
  2. Historia konta. Jeśli kiedyś byłeś już banowany musisz uważać na siebie pięć razy bardziej niż inni użytkownicy.

A czy Wy mieliście kiedyś blokadę na Instagramie?

4.3/5 - (56 votes)
Partner

Zostaw komentarz