Korzystanie z wiadomości DM na Instagramie

Korzystanie z DM na Instagramie

Zacznijmy od tego, że korzystanie z DM na Instagramie jest naprawdę proste i nie ma czego się bać. DM to taki Messenger tylko, że jeszcze w prostszej formie no i na Instagramie. Aplikacja ta, mimo że głównie służy do wstawiania postów i relacje to umożliwia nam także pisanie z innymi użytkownikami.

Partner

Co to jest DM na Instagramie?

DM, czyli Direct Message to nic innego jak prywatne wiadomości między dwoma (lub więcej) użytkownikami Instagrama. Dlaczego więcej? Ponieważ aplikacja pozwala nam na utworzenie grupy, która będzie składać się z kilku członków. Każdy z nich może udzielać się w konwersacji. Wiadomości są całkowicie anonimowe. Tylko Ty i osoba, z którą piszesz ją widzicie. Nie będzie się ona nigdzie, nikomu wyświetlać.

DM wysyłane są za pomocą Instagram Direct. Jest to taka mini skrzynka pocztowa w tej aplikacji. Możesz z tego korzystać zarówno na smartfonie jak i tablecie, laptopie czy komputerze.

Ciekawostka: Możliwość wysyłania DM poprzez telefony i komputery pojawiła się dopiero w kwietniu 2020 roku.

Aby wejść w wiadomości na Instagramie naciśnij charakterystyczny znaczek, który jest drugi w kolejności w prawym, górnym rogu ekranu.

Gdzie znaleźć DM na Instagramie

Kiedy na znaczniku pojawi się czerwone, numerowane kółeczko oznacza to, że masz nową wiadomość.

Jak wysyłać DM na Instagramie?

 1. Na telefonie/tablecie – wejdź w aplikację Instagram, a następnie kliknij w ikonkę papierowego samolotu. Znajduje się on w prawym, górnym rogu. Następnie naciśnij ikonkę długopisu (również prawy, górny róg). Wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość. Jeśli już z kimś pisałeś, pokaże Ci się ona w liście „proponowany”. Aby wybrać nową osobę, wpisz jej nazwę w polu „Szukaj…”. Ważne – możesz wysłać jednocześnie te samą wiadomość do kilku osób na raz.
 1. Na laptopie/komputerze – wejdź na stronę instagram.com i zaloguj się na swoje konto. Następnie naciśnij na ikonkę papierowego samolotu – jest ona druga w kolejności w prawym, górnym rogu. Wcześniej wspomniana ikona długopisu, tym razem będzie z lewej strony nad starymi wiadomościami. Ponownie wybierz odbiorcę i pisz.

Co można wysyłać w DM na Instagramie?

Możliwości jest naprawdę wiele, ponieważ oprócz zwykłych wiadomości możesz wysłać:

 • Wiadomości głosowe,
 • Post innego użytkownika lub swój,
 • Relacje z InstaStories,
 • Zdjęcia z Twojej biblioteki w telefonie,
 • Naklejki dostępne na Instagramie,
 • Świeżo zrobione zdjęcie lub filmik z filtrem lub bez – wystarczy kliknąć na ikonę aparatu.

Jak wysłać post lub relacje?

 1. Post – pod każdym dodanym na Instagrama zdjęciem znajduje się ikonka papierowego samolotu. Jest ona zaraz obok serduszka i ikony komentarza. Wystarczy kliknąć na odpowiednią, a następnie wybrać osobę, do której chcemy wysłać post.
 1. Relacja – jeśli coś Cię rozbawiło w danej relacji i koniecznie chcesz ją pokazać swojemu przyjacielowi, nie musisz robić tego screena i wysyłać mu w osobnej wiadomości. Wystarczy, że naciśniesz, znajdującą się prawym, dolnym rogu ikonę samolotu.

Jak usunąć wiadomość z DM na Instagramie?

To również możesz zrobić z aplikacji lub z przeglądarki. W przypadku tej pierwszej metody wystarczy, że wejdziesz w papierowy samolot, a następnie przesuniesz palcem po chacie w lewo. Wyskoczą Ci dwie opcje: wycisz lub usuń.

Jeśli chodzi o przeglądarkę tu również jest to proste. Wejdź w rozmowę z wybranym użytkownikiem, a następnie naciśnij znaczek „i” w kółeczku. Będziesz mieć do wyboru trzy opcje – wstrzymanie wiadomości, usunięcie chatu i zablokowanie użytkownika.

DM na Instagramie jako kontakt z klientami Twojej marki

Firmowy profil na Instagramie to świetna metoda na znalezienie nowych klientów. Coraz więcej osób korzysta z tego portalu w chwilach wolnych. Oprócz przyciągania ich swoich profilem, możesz również angażować się w rozmowę z nimi. Jak zrobić to skutecznie?

 • Odpisuj w miarę szybko, czytelnie i staraj się nie popełniać błędów gramatycznych, językowych, interpunkcyjnych jak i ortograficznych. Pokaże to Twoje doświadczenie oraz pełen profesjonalizm.
 • Skonfiguruj powiadomienia dla czatów na Instagramie, aby stale być na bieżąco. Możesz to zrobić w ustawieniach swojego telefonu w sekcji „powiadomienia”.
 • Skorzystaj z szybkich odpowiedzi na Instagramie. Jako przedsiębiorca musisz liczyć się z tym, że ludzie bardzo często będą pytać o to samo. Aby uniknąć zbędnego odpisywania w kółko tego samego, włącz funkcje szybkich odpowiedzi, dzięki koncie twórcy.
 • Potwierdź otrzymanie nowej wiadomości. Jest to szczególnie przydatne wtedy, kiedy nie masz możliwości odpisać klientowi, a on nie spotka się z niezręczną ciszą. Podziękuj mu za wiadomość i zapewnij, że wkrótce ktoś zajmie się jego sprawą.
4.7/5 - (15 votes)
Partner

Zostaw komentarz