Od ilu lat można mieć Instagrama

Od ilu lat można mieć Instagrama?

Instagram jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Jest to sposób nie tylko na dodawanie zdjęć opisanych krótkimi opisami, kontaktowanie się ze znajomymi, ale również do zarabiania pieniędzy przez influencerów. Konto tam posiada wiele osób w różnym wieku. Często są to osoby bardzo młode, które nie zdają sobie sprawy z tego, że łamią regulamin. Ich rodzice również bywają nieświadomi lub traktują Instagram jako zwykłą rozrywkę.

W Polsce z aplikacji korzysta 9,8 miliona ludzi z czego co piąty użytkownik to kobieta w wieku 18-24 lat. Co ciekawe to również płeć piękna, w naszym kraju, dominuje w społeczności Instagrama – 59,1% to właśnie panie, a 40,9% to mężczyźni. Źródło.

Partner

Konto na Instagramie, które jest prowadzone w odpowiedni sposób może być świetną metodą na promocje swojego biznesu, bloga czy wypromowania samego siebie. Często możemy znaleźć tam pełno inspiracji oraz ciekawych postów naszych idoli. Jednak należy pamiętać, że nawet taka, na pierwszy rzut oka, nieszkodliwa aplikacja na telefon może nieść za sobą przykre skutki, takie jak hejt.

W jakim wieku warto założyć Instagrama?

Nie ma jednej sztywnej reguły, która mówi o tym, kiedy warto założyć konto na Instagramie. Jest to sprawa bardzo indywidualna i zależy od naszej dojrzałości. Należy jednak pamiętać, że Instagram to nie tylko zdjęcia czy filmy, które możemy dodawać, lajkować czy komentować, ale również szeroka rzesza osób, gdzie każda z nich jest inna.

Osoby dorosłe zakładając konto na jakimś medium społecznościowym, biorą odpowiedzialność za siebie, o czym nie możemy powiedzieć o dziesięcioletnim dziecku. Dając zatem zgodę, świeżo upieczonemu nastolatkowi, na założenie profilu na przykład na Instagramie, należy wziąć pod uwagę regulamin takiego serwisu, a co najważniejsze porozmawiać o niebezpieczeństwach, jakie może napotkać online.

W jakim wieku można założyć konto na Instagramie?

Taką informację podaje nam sam regulamin Instagrama.

od ilu lat można mieć Instagrama?

Jak sam widzisz Instagram wymaga od swoich użytkowników ukończenia 13 roku życia. Jest to dolna granica, która obowiązuje nas w Polsce. Dla przykłady obywatele Hiszpanii czy Korei Południowej muszą mieć ukończone 14 lat. Wynika to z tego, że Instagram jest własnością Facebooka, dlatego zmiany wprowadzone na jednej platformie, będą dotyczyć także tej drugiej.

Oprócz wyżej wymienionych powodów, dla których osoby bardzo młode nie powinny zakładać konta na Instagramie, takich jak hejt czy wulgaryzmy, jest jeszcze jeden, który obecnie jest bardzo promowany. Jest to zniekształcony obraz rzeczywistości. W Internecie wiele osób chce pokazywać tylko pozytywne elementy swojego życia czy to prywatnego czy zawodowego. Nic w tym dziwnego, w końcu kto chciałby poruszać tematy dla niego niewygodne. Przez to osoby młode narażone są podświadomość, że w ich życiu jest coś nie tak, ponieważ nie jest idealne jak te w mediach społecznościowych.

Od ilu lat można mieć Instagrama? – podsumowanie

Kończąc trzynasty rok życia możesz legalnie założyć swój profil na Instagramie. Od tej chwili możesz dodawać wszelakie posty, relacje i cieszyć się kontaktem z ludźmi na całym świecie. Musisz jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie i o tym, że świat wirtualny bywa bardzo brutalny.

4.6/5 - (24 votes)
Partner

Zostaw komentarz