Jak zmienić język na Instagramie

Jak zmienić język na Instagramie?

Zakładając Instagrama, aplikacja automatycznie ustawia nam język polski. Jednak jest wiele użytkowników, którzy zmieniają go sobie na zupełnie inny. Często powstają wtedy śmieszne zapytania od osób, które zmieniły sobie na język, którego kompletnie nie znają i nie wiedzą jak z powrotem wrócić do polskiego.

Partner

Sama aplikacja dostępna jest w aż 33 wersjach językowych. Sprawia to, że z łatwością może się nią posługiwać prawie każdy na całym świecie. Daje to ogromne możliwości, jeśli chodzi o kontakt z innymi. W obecnych czasach pandemii, gdzie wyjazdy za granicę są dosyć utrudnione, to właśnie social media zaspokajają nasze społeczne potrzeby.

W tym artykule nie tylko podpowiemy Ci jak zmienić język na Instagramie, ale także w jakim najlepiej jest prowadzić swój profil.

Zmiana języka na Instagramie

Dlaczego chcemy zmienić język na Instagramie?

Powodów jest kilka i każdy z nas ma swój prywatny. Jest duża część osób, która posiada aplikację Instagrama w wersji angielskiej. Jest to spowodowane chęcią nauki tego języka. Uczymy się nowych i przydatnych słówek, których z pewnością użyjemy w rozmowie. Oczywiście mogą to być inne języki jak hiszpański czy włoski.

Drugim powodem może być chęć sprawdzenia swojej wiedzy językowej. Jeśli uczysz się jakiegoś języka dobrze jest, aby otaczać się właśnie nim. Sprawdzisz, ile potrafisz i co możesz ulepszyć.

Kolejny powód to czysta ciekawość. Dużo użytkowników chce po prostu zobaczyć jak dany język wygląda oraz jakie ciekawe wyrażenia w nim występują.

Zmiana języka w aplikacji Instagram

Zmiana języka na Instagramie krok po kroku

Po tak długim wstępie przyszedł w końcu czas na to, aby dowiedzieć się jak zmienić język na Instagramie.

  1. Otwórz aplikacje Instagram na swoim telefonie lub tablecie.
  2. Wejdź na swój profil i kliknij trzy poziome paski w prawym, górnym rogu.
  3. Wybierz opcję „ustawienia”, a następnie „konto”.
  4. Kliknij w „język” – jest to piąta opcja.
  5. Wybierz język.

W jakim języku prowadzić Instagrama?

Jeśli mowa o Instagramie własnym, prywatnym to najlepiej prowadzić go w swoim ojczystym języku lub narodowym języku państwa, w którym mieszkasz. Sprawa trochę bardziej komplikuje się w przypadku kont firmowych. Dla przykładu – jesteś właściciel prężnie działającej restauracji bądź hotelu w samym sercu Warszawy lub Krakowa. Codziennie masz wielu klientów różnych narodowości, a Twój personel perfekcyjnie posługuje się językiem angielskim. W jakim języku poprowadzisz swoje media społecznościowe?

Wyjścia są dwa. Możesz prowadzić jedno, dwujęzyczne konto. W tym przypadku każdy opis pod zdjęciem czy InstaStories będzie od razu w dwóch językach. Dzięki temu z łatwością dotrzesz do wszystkich swoich odbiorców i nieważne będzie w jakim języku mówią.

Jest też drugie rozwiązanie – dwa profile – jeden po polsku, a drugi po angielsku. W tym przypadku musisz pamiętać o tym, aby każdy post i relacja znalazły się na obu kontach. Oczywiście w BIO każdego będzie odnośnik do drugiej wersji profilu w innym języku.

Hasztagi – po polsku czy po angielsku?

To wszystko zależy od tego w jakim języku prowadzisz swojego Instagrama oraz do jakich użytkowników chcesz dotrzeć. Hasztagi dodawaj tak, aby komponowały się one z resztą profilu. Nie jest dobrym rozwiązaniem dodawanie angielskich hasztagów na polskie konto – tak samo na odwrót.

Mamy nadzieję, że już wiecie jak zmienić język na Instagramie oraz jaki dobrać do swojego profilu.

4.7/5 - (28 votes)
Partner

Zostaw komentarz