Jak zrobic aktualizacje Instagrama

Jak zaktualizować Instagram na różnych urządzeniach: poradnik krok po kroku

Czasami zdarza się, że na naszych telefonach lub w aplikacji Instagram występują usterki techniczne. Najprostszym rozwiązaniem jest wówczas odinstalowanie aplikacji, usunięcie wszystkich jej plików z pamięci urządzenia i ponowne zainstalowanie. Dzięki temu mamy pewność, że korzystamy z najnowszej wersji Instagrama. Jeśli jednak ten sposób nie pomaga, zawsze można skontaktować się z zespołem wsparcia Instagrama.
Z biegiem lat, aktualizacje aplikacji stały się normą. Wśród nich Instagram, popularna sieć społecznościowa, często wprowadza nowe funkcje, które wymagają aktualizacji. Wiemy, że nie zawsze jest to proste, dlatego postanowiliśmy wyjaśnić, jak krok po kroku zaktualizować Instagrama na telefonie z systemem Android lub iOS, a także na komputerze z systemem Windows.

Aktualizowanie Instagrama na urządzeniu z systemem Android lub iOS jest proste i wymaga jedynie kilku kroków. Wystarczy otworzyć odpowiedni sklep z aplikacjami, wpisać „Instagram” w pole wyszukiwania i nacisnąć przycisk „Aktualizacja”. Dzięki temu Instagram zawsze będzie na bieżąco z najnowszymi funkcjami i zmianami w designie, które mają na celu poprawić komfort użytkowania i doświadczenia użytkowników.

Partner

Jak aktualizować Instagram krok po kroku?

Zaktualizuj Instagram na Androida

Jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego z systemem Android, aktualizacja Instagrama nie jest skomplikowana. Pierwszym krokiem jest otwarcie Google Play Store (Sklep Play). Następnie, w pasku wyszukiwania wpisz „Instagram” i wybierz aplikację z listy. Zobaczysz teraz przycisk „Aktualizuj” – jeśli jest dostępna nowa wersja aplikacji. Wystarczy nacisnąć ten przycisk, a aktualizacja zostanie automatycznie zainstalowana. Pamiętaj, że czasami może to potrwać kilka minut, w zależności od szybkości połączenia internetowego.

Zaktualizuj Instagram na iOS

Dla użytkowników telefonu iPhone, iPad’a lub iPod’a z systemem iOS firmy Apple, opcja aktualizacji Instagrama jest równie prosta. Otwórz App Store i wybierz zakładkę „Aktualizacje” na dole ekranu. Następnie wyszukaj „Instagram” i stuknij w przycisk „Aktualizuj”, jeśli jest dostępna nowa wersja. W zależności od szybkości Twojego połączenia internetowego aktualizacja może potrwać kilka minut.

Zaktualizuj Instagram w systemie Windows

Aktualizacji aplikacji Instagram na komputerze z systemem Windows 10 lub telefonie z Windows Phone wygląda nieco inaczej. Pierwszym krokiem jest otwarcie Microsoft Store. Następnie, na górnym pasku narzędzi, kliknij „…” i wybierz „Pobrane i aktualizacje”. Teraz zobaczysz listę dostępnych aktualizacji dla Twoich aplikacji, w tym Instagram. Kliknij „Pobierz” obok Instagrama, aby pobrać najnowszą wersję Instagrama. Taki sposób aktualizowania Instagrama na komputerze pozwala na korzystanie z najnowszych funkcji i zmian w designie aplikacji, niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz.

Zawsze warto pamiętać, że regularna aktualizacja Instagrama, niezależnie od urządzenia, jest kluczowa dla bezpieczeństwa i dostępu do najnowszych funkcji. Dlatego zawsze polecamy sprawdzanie dostępności aktualizacji co najmniej raz w tygodniu.

Włączanie i Wyłączanie Funkcji Automatycznego Uaktualnienia

Automatyczne aktualizacje to wygodny sposób na utrzymanie aplikacji Instagram na bieżąco. W tym przypadku nie musimy pamiętać o manualnym szukaniu i instalowaniu aktualizacji. System operacyjny zrobi to za nas. Ale jak włączyć lub wyłączyć tę funkcję?

Na urządzeniach iOS

  • Przejdź do ustawień swojego iPhone’a lub iPada.
  • Wybierz „iTunes i App Store”.
  • Pod „Automatyczne pobieranie”, zaznacz lub odznacz „Aktualizacje”.

Na urządzeniach Android

  • Otwórz Google Play Store.
  • Dotknij ikony menu, a następnie ustawienia.
  • Wybierz „Aktualizuj aplikacje automatycznie”.
  • Możesz wybrać, czy chcesz automatycznie aktualizować aplikacje, kiedykolwiek jesteś podłączony do Wi-Fi, czy robić to tylko ręcznie.

Pamiętajcie, że wyłączenie automatycznych aktualizacji może prowadzić do przestarzałości aplikacji i braku dostępu do najnowszych funkcji. Z drugiej strony, włączenie automatycznych aktualizacji zapewnia, że zawsze korzystasz z najnowszych możliwości, które Instagram ma do zaoferowania.

Niemniej jednak decyzja o tym, czy korzystać z automatycznych aktualizacji, zależy od was. Może zależeć ona od wielu czynników, takich jak dostępność pamięci na urządzeniu, czy preferencje dotyczące używania danych. W każdym przypadku kluczowe jest to, abyście byli świadomi, jak zarządzać tą funkcją.

Nie mogę zaktualizować Instagrama: co mam zrobić?

Podsumowując, zaktualizowanie Instagrama jest proste i zależy od urządzenia, z którego korzystamy.

Jeśli napotkamy problemy, proste odinstalowanie i ponowna instalacja aplikacji często rozwiązuje problem. Jeżeli to nie pomoże, zawsze możemy skontaktować się z zespołem wsparcia Instagrama.

Pamiętajmy, że regularne aktualizacje są kluczowe dla bezpieczeństwa i dostępu do najnowszych funkcji. Możemy również zarządzać automatycznymi aktualizacjami w ustawieniach naszych urządzeń.

Pamiętajmy jednak, że wyłączenie tej funkcji może prowadzić do przestarzałości aplikacji. Z drugiej strony, włączenie automatycznych aktualizacji gwarantuje, że zawsze korzystamy z najnowszej wersji aplikacji i możliwości, które Instagram ma do zaoferowania.

4.8/5 - (25 votes)
Partner

Zostaw komentarz