Jak usunąć konto na Instagramie

Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik

Instagram to jeden z najchętniej używanych mediów społecznościowych. Jest on prosty w użyciu, przejrzysty i w stu procentach darmowy. To właśnie te cechy sprawiły, że jest na nim już ponad miliard użytkowników, a każdego dnia zostawianych jest tam mniej więcej cztery miliardy polubień i komentarzy. Mimo, jednak tak wielkiej popularności to są osoby, którym nie podpadł ten serwis. Być może nie mają na niego czasu lub stwierdzili, że jeśli nic nie publikują to jest on im niepotrzebny. Wiele osób usuwa wtedy samą aplikację ze swojego telefonu, myśląc, że w ten sposób pozbyły się tam konta. Niestety, ale to tak nie działa.

Odinstalując Instagram ze swojego telefonu, nadal posiadamy na nim konto. Inni użytkownicy wciąż mogą zobaczyć nasze posty i pisać do nas wiadomości. My jedynie nie dostaniemy o tym powiadomienia.

Usunięcie konta na Instagramie jest banalnie proste i szybkie, ale trzeba zrobić coś więcej niż usunięcie aplikacji. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Partner

Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie

 

Jeśli nie jesteś w stu procentach zdecydowany na całkowite usunięcie swojego profilu, to Instagram proponuje jego tymczasowe wyłączenie. Co to oznacza? Nasze konto nie będzie widoczne dla innych użytkowników aplikacji, ale wciąż będzie ono istnieć. A co za tym idzie – nasze posty również. Oczywiście w każdej chwili, możesz ponownie wrócić na Instagrama. Jak to zrobić?

  1. Zaloguj się na swojego Instagrama za pomocą przeglądarki Internetowej.
  2. Kliknij na „edytuj profil”.
  3. Zjedź na sam dół strony i wybierz – „Tymczasowe wyłączenie konta”
  4. Podaj powód oraz hasło i gotowe.

Jak przywrócić konto? Wystarczy, że ponownie się na nie zalogujesz.

Jak usunąć konto na Instagramie? – krok po kroku

Jeśli zdecydowałeś się na trwale usunięcie swojego konta na Instagramie, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze – Twoje zdjęcia, wideo, nazwa, lajki czy followersy znikną i nie będzie już odwrotu. W momencie, gdy będziesz chciał wrócić na Instagrama, będziesz musiał założyć nowe konto. Jak to zrobić?

  1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie za pomocą przeglądarki Internetowej.
  2. Wejdź w link https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
  3. Podaj powód, dlaczego chcesz usnąć swój profil, a następnie podaj do niego hasło.
4.6/5 - (24 votes)
Partner

Zostaw komentarz