Jak ukryć lajki na Instagramie

Jak ukryć lajki na Instagramie?

Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu, dużo słyszało się o całkowitym usunięciu widoczności lajków pod postami na Instagramie. Dlaczego? Twórcy aplikacji chcą w ten sposób pokazać swoją troskę o młodszych odbiorców mediów społecznościowych. Nie chcą oni, aby nastolatkowie skupiali się głównie na polubieniach i traktowali je jako jakiś wyznacznik bądź coś ważnego w ich życiu. Akcja ta wzbudziła wiele kontrowersji. Zebrała swoich zwolenników, jak i przeciwników. Mimo wprowadzenia ukrytych lajków jako eksperymentu, w niektórych państwach, jak na przykład w Australii, to ostatecznie z niego zrezygnowano. Przybrało to jednak nieco inną formę, ponieważ każdy użytkownik Instagrama może dobrowolnie sam ukryć liczbę polubień pod postem.

Ukrycie lajków na Instagramie zajmuje dosłownie chwilę i nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności. W tym artykule przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym krok po kroku, pokażemy Wam, jak to zrobić. Dodatkowo wytłumaczymy, jak je przywrócić oraz dlaczego niektóre osoby decydują się na to.

Partner

Jak ukryć lajki na Instagramie? – krok po kroku

 1. Wejdź w aplikację Instagram, jeśli jeszcze jej nie masz – pobierz ją, a następnie na swoje konto.
 2. Zastanów się, pod którym postem chcesz ukryć lajki i kliknij na nie.
 3. W prawym, górnym rogu ekranu znajdują się trzy, poziome kropki – naciśnij na nie.
 4. Wybierz opcję „ukryj liczbę polubień” i gotowe!

Jak przywrócić widoczność lajków na Instagramie?

 1. Powtórz krok pierwszy z poprzedniego akapitu.
 2. Kliknij w zdjęcie, pod którym chcesz przywrócić widoczność lajków.
 3. Powtórz krok trzeci z poprzedniego akapitu, który znajduje się powyżej.
 4. Wybierz opcję „uwidocznij liczbę polubień” – gotowe!

Dlaczego użytkownicy chcą ukryć lajki na Instagramie?

 • Użytkownikom, którym zależy na sporej liczbie polubień, może nie pasować fakt, że ich najnowsze zdjęcie nie zebrało wystarczającej ich ilości. Dlatego ukrywają całkowicie lajki pod danym postem.
 • Dla niektórych osób polubienia są całkowicie zbędne, dlatego nie potrzebują ich na swoim profilu.
 • Niektórzy nie chcą, aby inni widzieli kto lubi ich posty na Instagramie.
 • Influencerzy nie chcą, żeby ich fani sugerowali się liczbą lajków pod ich zdjęciami, a lubili to, co faktycznie podoba się im, a nie innym.

Czy lajki na Instagramie są ważne?

To pytanie zadaje sobie niejedna młoda osoba. Jednak nie ma na niej jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dla jednych będą one istotne, a dla drugich już niekoniecznie. Kwestia ta uzależniona jest od tego, w jaki sposób korzystamy z Instagrama. Dla osób, które chcą zdobyć lub już zdobyły tam popularność, polubienia będą istotne ze względu na zasięgi ich konta i możliwe współprace z innymi markami. Jeśli jednak jest to dla nas zwykły portal społecznościowy, na który tylko dodajemy zdjęcia, lajki nie muszą być dla nas ważne.

Niezależnie od tego, w której grupie się znajdujemy to musimy pamiętać, że lajki na Instagramie to tylko liczba.

4.7/5 - (24 votes)
Partner

Zostaw komentarz