Ankiety na Instagramie

Czym są ankiety na Instagramie?

Niewątpliwie funkcja InstaStories na Instagramie jest jedną z lepszych. To właśnie ona angażuje naszych obserwatorów. Mogą na nią odpowiedzieć, zareagować lub właśnie odpowiedzieć na pytanie w ankiecie. Jeśli nie wiesz w co się ubrać lub co zjeść na śniadanie, funkcja ankiety na Instagramie z pewnością Ci w tym pomoże.

Ankietowanie to nie tylko pomoc w błahych sprawach, ale także czynności marketingowe wielu branży. W ten sposób mogą poznać wymagania jak i oczekiwania swoich klientów, co z kolei przekłada się na przykład na wyższą sprzedaż.

Partner

Ich dodanie oraz sprawdzenie odpowiedzi poszczególnych użytkowników wcale nie jest taka trudna, jak może się wydawać. Mimo to, funkcja ta wciąż nie jest tak popularna, a sporo osób nie wie, jak ją zrobić.
W tym artykule wyjaśnimy Ci wszystko, krok po kroku, co powinieneś wiedzieć o tej niezbędnej funkcji.

Czy wiesz, że opcja ankietowania na Instagramie istnieje od 2017 roku?

Jak utworzyć ankiety na Instagramie

Jak utworzyć ankiety na Instagramie?

Tak jak już wspominaliśmy, dodawanie ankiety na Instagramie jest dziecinnie proste, ale żebyście mogli przejść przez ten proces bezboleśnie i bezbłędnie, chętnie Wam w tym pomożemy. 

 1. Przejdź do funkcji udostępnienia relacji
 2. Wybierz coś z biblioteki lub zrób zdjęcie tego co chcesz udostępnić w InstaStory
 3. Kiedy masz już coś wybrane, kliknij w lub przeciągnij palcem z dołu do góry, w ten sposób przejdziesz do sekcji wszystkich opcji oraz naklejek
 4. Wybierz sticker „Ankieta”
 5. Domyślne odpowiedzi to „Tak” i „Nie”, aby je zmienić naciśnij na nie i wpisz swoje własne
 6. Po ich wpisaniu ustaw je w dowolnym miejscu na ekranie, dokładnie tak samo jak np. emotikony.
 7. Pytanie do swojej ankiety dodasz po kliknięciu na ekran, wtedy pojawi się kursor oraz klawiatura.
 8. Aby sprawdzić odpowiedzi, wystarczy wejść w relacje.

Ankieta na Instagramie przykład
Przykładowa ankieta na Instagramie.

Jakie możliwości dają nam ankiety na Instagramie?

Podstawową funkcją ankiet na Instagramie jest angażowanie obserwatorów do relacji, a nawet rozmowy z nami na dany temat. Dzięki nim możemy w prosty i szybki sposób zasięgnąć opinii pośród innych obserwatorów. Ich główną zaletą jest wygoda. Dodanie takiej ankiety wcale nie jest trudne ani czasochłonne, dlatego nawet Ci najbardziej zapracowani znajdą chwilę czasu na jej opublikowanie. Dodatkowo taka ankieta może podwyższyć nasze zasięgi w tej aplikacji.

Jak wykorzystać funkcje ankiety na Instagramie?

 1. Poznaj swoich odbiorców – ankiety na Instagramie to fajny sposób na to, aby poznać opinie innych, często nawet obcych nam ludzi, dzięki temu, mimo, że nie znamy ich osobiście, będziemy mogli się czegoś o nich dowiedzieć.
 2. Humorystyczne ankiety, które przykują uwagę, mogą zabić czas naszych obserwatorów, rzez co milej im będzie się nas oglądało.
 3. Ankiety na Instagramie bawią i uczą – zrób swoim użytkownikom quiz i sprawdź ich wiedzę.
 4. Przez ankiety możesz spytać o opinię o danym filmie czy też serialu.
 5. Jesteś youtuberem? Wykorzystaj to i zrób film w tematyce „Moi obserwatorzy na Instagramie decydują o moim dniu z ankiet”
4.1/5 - (17 votes)
Partner

Zostaw komentarz