Jak odzyskać zablokowane konto na Instagramie

Jak odzyskać zablokowane konto na Instagramie?

Utrata konta na Instagramie może być tymczasowa, lub trwała. W związku z tym szansa na odzyskanie profilu będzie uzależniona od konkretnego przypadku. Nie mniej jednak warto znać poszczególne narzędzia i kroki działania w takiej sytuacji. Nigdy nie jesteśmy również pewni, czy nasze konto nie zostanie skradzione. Na wszystkie te ewentualności są sprawdzone i skuteczne rozwiązania.

Partner

Kiedy Instagram blokuje konto?

Najczęstszą przyczyną blokowania konto przez Instagram jest zwyczajne nieprzestrzeganie regulaminu serwisu. Serwis może wstrzymać, a także na stałe usunąć dostęp do profilu, kiedy wykryje obraźliwe, lub niestosowne treści. Warto pamiętać, że Instagram nie pozwala na publikowanie nagości, stosunków płciowych, czy treści naruszające czyjąś godność osobistą. W pewnym sensie jest to ochrona wszystkich użytkowników, realizowana między innym za pomocą możliwości zgłaszania postów łamiących regulamin serwisu.

Oprócz tego, aby w pełni legalnie korzystać z Instagrama należy ukończyć 13 rok życia. Dlatego w przypadku, kiedy administratorzy odkryją młodszego użytkownika, jego konto zostanie automatycznie usunięte.

Czego nie robić, aby uniknąć blokady konta?

  • Nie komentuj cudzych postów w obraźliwy, lub wulgarny sposób,
  • Nie publikuj zdjęć niezgodnych z polityką Instagrama (ukazujących nagość, lub stosunek seksualny),
  • Oznaczaj treści, które są przeznaczone dla użytkowników powyżej 18 roku życia,
  • Nie spamuj. Instagram blokuje konta, które reagują na zbyt dużą ilość postów w krótkim okresie czasu, a także w przypadku nagłego przypływu obserwujących i obserwowanych.
  • W ciągu jednego dnia z konta prywatnego może wypłynąć maksymalnie 60 wiadomości (zasada ta nie dotyczy osób publicznych).

Pamiętaj, jeśli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane niesłusznie, przysługuje Ci prawo odwołania się od tej decyzji. Wówczas Instagram zweryfikuje blokadę ponownie. W przypadku uznania odwołania za słuszne, dostęp do konta odzyskacie maksymalnie w ciągu kilku dni.

Utrata dostępu do konta na Instagramie

Utrata profilu na Instagramie może nastąpić nie tylko poprzez decyzję administratorów. Wbrew pozorom bardzo łatwo samemu przyczynić się do problemów z logowaniem. Większość osób, aby nie zapomnieć danych do logowania, po prostu nie wylogowuje się z profili. Jednak problem pojawia się w momencie, kiedy aplikacja wyloguje nas automatycznie, lub właśnie zresetowaliśmy swoje urządzenie. Jak wówczas przywrócić dostęp? Rozwiązaniem jest naciśnięcie opcji „nie pamiętam hasła”. W tym momencie strona przekieruje Cię do odpowiedniego formularza, gdzie po wpisaniu odpowiednich danych (maila, lub numeru telefonu) zyskasz szansę na stworzenie nowego hasła.

Kradzież profilu na Instagramie

Sytuacją, która powinna wzbudzić nasze podejrzenia, jest problem z zalogowaniem się pomimo wpisania poprawnej nazwy użytkownika i hasła. Wówczas istnieje podejrzenie, że Twoje konto zostało skradzione. Pierwszym najważniejszym krokiem jest sprawdzenie skrzynki pocztowej. Sprawdź, czy w ostatnim czasie nie otwierałeś podejrzanych maili, linków i wiadomości.

W związku z tym, że nie możesz sprawdzić, co dzieje się na Twoim profilu, poproś o pomoc znajomych. Powinieneś upewnić się, że nikt nie publikuje, lub nie publikowałam podejrzanych treści. Jeśli na profilu pojawią się posty łamiące regulaminu serwisu, to Instagram zablokuje takie konto. Właśnie dlatego dokumentuj każde poczynania osoby, która skradła Twój profil. Dzięki screenom będziesz mógł udowodnić, że ktoś w Twoim imieniu komentował posty innych, a także tworzył inne treści.

W przypadku kradzieży konta najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z administratorami Instagrama. Na własną rękę będzie nam trudno poradzić sobie z hakerem. Pamiętaj, że przestępcy internetowi nie są bezkarni. Za podszywanie się pod kogoś z zamiarem wyrządzenia szkody majątkowej grozi nawet kara pozbawienia wolności. Na niekorzyść ofiary działa jednak czas. W celu uniknięcia wysokiej skali strat należy reagować natychmiast. Im szybciej administratorzy Instagrama dowiedzą się o Twoich podejrzeniach, tym szybciej uda im się to zweryfikować.

4.8/5 - (21 votes)
Partner

Zostaw komentarz