Jak dodać wiele zdjęć w poście na Instagramie

Jak dodać wiele zdjęć na Instagramie w jednym poście?

Każdy mierzył się z tym pewnie niejednokrotnie. Zbyt wiele dobrych zdjęć i dylemat nad wyborem najlepszego. Co więcej, czasami trudno zrelacjonować wydarzenie, lub podróż za pomocą wyłącznie jednej fotografii. Wówczas rozwiązaniem jest dodanie posta zbiorczego. W przypadku Instagrama istnieją co najmniej trzy ciekawy metody na udostępnienie obszerniejszej treści.

Wiele zdjęć w jednym poście. Czy to ma sens?

W uzasadnionych przypadkach post z wieloma zdjęciami będzie miał nawet większy walor estetyczny. Jeśli uchwyciłeś jakiś proces, lub po prostu chcesz zrelacjonować swoim followersom, jak wyglądała Twoja ostatnia podróż. Wówczas Instagram pozwala na udostępnienie maksymalnie 10 zdjęć, lub filmów w jednym poście. Odpowiednio dobrane, będą tworzyć spójną historię. Dla lepszego odbioru warto zadbać o spójność kolorystyczną np. poprzez użycie jednolitego filtra. Oprócz tego ciekawy opis zachęci Twoich odbiorców do zapoznania się całą treścią postu. Pamiętaj również, że Instagram to Twoja przestrzeń. Dlatego, jeśli czujesz potrzebę obszernego relacjonowania swojego życia, to nie ma w tym nic złego.

Partner

Kolarz, czyli złoty środek

Co prawda, kolarze w pewnym momencie straciły swoją popularność. Natomiast stopniowo ją odzyskują na rzecz estetycznych ujęć i moodboardów. Przy odpowiednim doborze kolorystyki zdjęć, a także samego obramowania, efekt okaże się niezwykle atrakcyjny dla odbiorców. Kolarz jest idealną alternatywą, gdy nie przekonuje Cię wizja tradycyjnego postu ze slajdami.

To rozwiązanie stosuje się głównie na profilach związanych z trendami. W ten sposób możemy wyraźnie je podkreślić i ze sobą zestawić. Oprócz tego kolarze wstawia się nie tylko w formie postów, lecz także do rolek i na insta stories. Pamiętaj, aby stylistyka kolażu była spójna z całym profilem. W tym celu zastosuj podobne odcienie (zimne, lub ciepłe).

Jeśli chcesz udostępnić kolarz na swoim insta stories, to wystarczy wybrać funkcję zatytułowaną „układ”. Ekran podzieli się na cztery równe części. Ważną zasadą w trakcie tworzenia kolaży są detale, im więcej, tym lepiej. Dlatego postaraj się je dopracować. Standardowe ustawienie czterech zdjęć w luki, może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Niekonwencjonalne publikowanie kilku zdjęć

Instagram opanowały profile aesthetic, których głównym celem jest wywarcie wrażenia estetycznego. Właśnie dlatego ilość i jakość zdjęć ma znaczenia. Muszą być ze sobą spójne nie tylko kolorystycznie, lecz także pod względem koncepcji. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest korekta feedu. Co oznacza to dla publikowania kilku zdjęć? Nie dokonuje się tego za pomocą jednego posta, a trzech. W ten sposób kafelki układają się zgodnie z zamierzeniem. Co więcej, pojedynczo zdjęcia nie dają takie wrażenia, jak poprzez wgląd na całą tablicę.

Jak udostępnić wiele zdjęć jednocześnie?

Jeśli decydujesz się na udostępnienie kilku zdjęć w jednej treści, to wystarczy wybrać na Instagramie opcję tworzenia nowego posta. Następnie klikając w zdjęcia, decydujesz o ich kolejności. W późniejszym etapie masz okazję ujednolicić kolorystykę wszystkich obrazów, dodać efekty, oznaczyć bliskich, a także edytować poszczególne elementy posta.

Jak post jest widoczny dla odbiorcy? Odbiorca widzi początkowo pierwsze zdjęcie. Natomiast dostępna będzie opcja przesuwania. Pozostaje pytanie, czy followersi zdecydują się obejrzeć pozostałe treści. Dlatego warto, aby pierwsza fotografia ich do tego zachęciła. Oprócz tego należy odnieść się do tego w opisie. Napisz o tym, czego historię opisuje ten post.

4.6/5 - (25 votes)
Partner

Zostaw komentarz