Jak dodać muzykę na InstaStories

Jak dodać muzykę na InstaStories?

Od 2016 roku możemy cieszyć się dodawaniem relacji na Instagramie, które zostało podpatrzone od konkurencyjnej aplikacji – Snapchata. InstaStories to zdjęcia lub filmy, które po dodaniu widoczne są przez dwadzieścia cztery godziny, a jeśli chcemy zachować je na dłużej, musimy je wyróżnić na swoim profilu. Jest to świetna opcja, żeby podzielić się ze swoimi znajomymi tym, co akurat się u nas dzieje. Oczywiście aplikacja daje nam możliwość podrasowania InstaStories. W jaki sposób?

Funkcja dodawania muzyki do relacji w innych krajach była dostępna już od dawna, jednak w Polsce możemy się nią cieszyć zaledwie od kilku tygodni. Jest to szybka i prosta metoda na to, żeby urozmaicić zdjęcie widoku z gór czy filmiku z imprezy ze znajomymi.

Partner

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji jej przetestować lub nie wiesz, jak to zrobić to koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. Przygotowaliśmy dla Ciebie nie tylko poradnik jak dodać muzykę do relacji, ale również kilka powodów, dlaczego warto to robić oraz krótkie przypomnienie, jak wyglądało to jeszcze nie tak dawno.

Jak dodać muzykę na InstaStories? – krok po kroku

Jak dodać muzykę na InstaStories w aplikacji

  1. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie przesuń palcem w prawo.
  2. Zrób zdjęcie lub nagraj wideo, które chcesz dodać do swojej relacji.
  3. Na górze ekranu będzie ikonka nutki, kliknij na nią.
  4. Wybierz piosenkę, którą chcesz dodać na InstaStories.
  5. Aplikacja umożliwia Ci wybór odpowiedniego fragmentu, długości (maksymalnie 15 sekund) oraz tego jak ma być on przedstawiony – napisy lub zdjęcie.
  6. Dodaj relacje i gotowe.

Muzyka na Instagramie – na co warto zwrócić uwagę?

Tak jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, aplikacja daje nam możliwość dopasowania danego utworu muzycznego pod nasze potrzeby. Po pierwsze sami możemy wybrać fragment, który będzie leciał w naszej relacji. Jest to duży plus, ponieważ możemy wybrać swój ulubiony kawałek piosenki, a nie ten, który Instagram narzuca nam z góry.

Po drugie mamy wybór tego, jak utwór będzie pokazany w naszej relacji. Co to oznacza? Łącznie jest sześć opcji – cztery z napisami i dwie graficzne. Wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twojej relacji, kliknij „gotowe” i ustaw go w dowolnym miejscu na ekranie. Żeby wrócić do edycji wystarczy, że klikniesz na napisy lub graficzkę tej piosenki.

Po trzecie długość utworu. Do wyboru mamy od 5 do 15 sekund. Żeby zmienić czas, naciśnij na liczbę, która widnieje z lewej strony ekranu.

Muzyka na Instagramie

Dlaczego warto dodać muzykę na InstaStories?

Muzyka dodana do relacji jest przede wszystkim urozmaiceniem zwykłego zdjęcia lub filmiku. Z pewnością przykuje ona uwagę większej ilości osób niż dotychczas. To może sprawić również, że ktoś wejdzie na nasz profil, aby sprawdzić nasze posty czy wyróżnione relacje. W ten sposób możemy zdobyć nowe polubienia na swoim profilu, a nawet followersów.

Dodawanie muzyki na InstaStories to także świetna metoda na podzielenie się swoim gustem muzycznym lub nowo odkrytą perełką. Muzyka często łączy ludzi więc może uda się nam poznać kogoś, z kim obserwowaliśmy się od dłuższego czasu, ale nigdy nie było okazji, żeby napisać.

Jak kiedyś dodawało się muzykę na InstaStories?

Jeszcze nie tak dawno dodanie muzyki na relację na Instagramie nie było takie proste, jak teraz. Najpopularniejszym sposobem był Spotify, który umożliwia nam bezpośrednie udostępnienie grafiki danej piosenki, której aktualnie słuchamy. Wystarczy, że klikniemy na ikonkę strzałki w górę, która symbolizuje udostępnianie, a następnie wybierzemy opcję Instagram.

Muzyka na InstaStories

Kolejną metodą były aplikacje, jak na przykład Storybeat, która w łatwy sposób pozwala nam dodanie muzyki do swoich materiałów. Posiada dość dużą bazę muzyczną oraz jest w wersji płatnej, jak i darmowej. Ta druga zmusza nas do oglądania reklam podczas zapisu, co dla wielu może być denerwujące, jednak oprócz tej drobnej wady, nie traci ona swoich użyteczności. Korzystać z niej mogą użytkownicy Androida oraz iOS-a, więc jest dostępna praktycznie dla każdego. Ma bardzo pozytywne opinie na obu sklepach.

Muzyka na InstaStories – podsumowanie

Od 19 września tego roku nie musimy już zazdrościć innym krajom ani kombinować, żeby dodać muzykę do swojej relacji na Instagramie. Polscy użytkownicy tej popularnej aplikacji także doczekali się tego momentu, kiedy mogą w szybki i prosty sposób dodać swój ulubiony utwór muzyczny do zdjęcia lub filmu. Jak sam mogłeś/mogłaś zauważyć cały proces jest banalny i trwa dosłownie kilka sekund. Takie urozmaicenie zwykłego InstaStories sprawi, że nasi obserwujący chętniej będą oglądać i wracać do naszych relacji.

A czy Ty korzystasz już z tej funkcji, jaką udostępnił nam Instagram? Jeśli tak to podziel się z nami swoją ulubioną piosenką i tym w jaki sposób ją edytujesz.

4.6/5 - (29 votes)
Partner

Zostaw komentarz