Jak dodać link do InstaStory

Kto może dodać link do Instastory?

Instastory, czyli relacje na Instagramie to świetna metoda na dzielenie się tym, co w danej chwili się u nas dzieje. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników wykorzystuje to do promowania. Jest to o wiele wygodniejsza opcja niż tradycyjne „link w opisie” czy „link w BIO”. Wielu osobom nie chce się specjalnie wchodzić na czyjś profil, żeby udać się na daną stronę. I właśnie tu z pomocą przychodzą do nas linki w Instastory, czyli tak zwane „swipe up”.

Partner

Jest to możliwość dodania dowolnego linku do swojej relacji. Inni użytkownicy mogą w nią wejść przewijając palcem w górę lub klikając na dole w odpowiednie pole. Niestety, ale tak funkcja nie jest dla każdego. By móc z niej korzystać, musisz mieć przynajmniej 10 tysięcy obserwujących. Wtedy opcja odblokowuje się sama.

Jak dodać link do Instastory?

  1. Zrób lub dodaj zdjęcie, które chcesz dodać na Instastory.
  2. Kliknij w ikonkę łańcucha, która znajduje się prawym, górnym rogu, obok ikonki naklejek.
  3. Wklej link.

Instagram Swipe Up

Dlaczego warto dodać link do Instastory?

Tak jak już wspominaliśmy, opcja ta jest głównie wykorzystywana do celów promocyjnych. Wiele gwiazd udostępnia w ten sposób linki do swoich nowych piosenek, albumów czy własnego sklepu internetowego. W ostatnim czasie w taki sposób promuje się wiele zbiórek charytatywnych na chore dzieci czy pomoc zwierzętom. Oprócz samego dodania linku, za pomocą relacji możemy powiedzieć innym, dlaczego warto tu wejść.

Drugą kwestią jest łatwość w przejściu do kolejnej rzeczy. O wiele prościej i szybciej jest przewinąć palcem do góry niż wejść w konto tego użytkownika i kliknąć na link w BIO.

Kolejnym argumentem za jest dodatkowa opcja dla reklamodawców. Z racji tego, że nie każdy może sobie pozwolić na link w relacji, jest to świetny wyznacznik tego, komu warto za reklamę zapłacić.

Jak promować link bez użycia Instastory?

Wiemy, że większość z Was pewnie nie ma 10 tysięcy followersów na Instagramie. Dlatego postanowiliśmy podrzucić Wam kilka pomysłów, które pozwolą Wam udostępnić linki.

  • Dodaj link w BIO – o tym jak to zrobić przeczytasz tutaj.
  • Dodaj relacje z ankietą i wyślij link zainteresowanym w prywatnej wiadomości DM.
  • Dodaj link do opisu pod zdjęciem.
4.4/5 - (57 votes)
Partner

Zostaw komentarz