Bliscy znajomi na Instagramie

Na czym polega funkcja bliscy znajomi na Instagramie?

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji. Codziennie korzysta z niej miliony osób. Przez to, że ma ona tylu użytkowników, wielu może wydawać się, że jest ona mało prywatna. Nic bardziej mylnego.

Chcesz dodać coś śmiesznego na Insta Story, ale niekoniecznie powinni zobaczyć to wszyscy Twoi obserwujący? Teraz możesz! Instagram już jakiś czas temu wprowadził funkcję bliscy znajomi, która pozwala na udostępnianie Insta Stories wyłącznie wybranej grupie osób. Dzięki tej opcji możesz stworzyć spersonalizowaną listę znajomych, którzy będą mieli dostęp do specjalnych relacji.

Posty i relacje dla bliskich znajomych są oznaczone kolorem zielonym, co odróżnia je od standardowych relacji i są wyświetlane tylko osobom z Twojej listy. Co ważne, listę bliskich znajomych możesz elastycznie zarządzać, dodając nowe profile lub usuwając istniejące. To doskonały sposób na dzielenie się bardziej osobistymi lub żartobliwymi treściami z mniejszą, bardziej zaufaną grupą obserwujących.

Partner

Warto dodać, że udostępnione zdjęcie czy wideo w formie relacji również będzie widoczne tylko przez 24h. Jeśli chodzi o post dla bliskich znajomych, będzie on dostępny cały czas, dopóki nie zostanie usunięty na stałe.

Jak korzystać z funkcji bliscy znajomi na Instagramie?

Zacznijmy od dodania naszych przyjaciół na listę. Będą oni oznaczeni białą gwiazdką na zielonym tle.

  1. Wejdź na swój profil i naciśnij na trzy poziome paski w prawym, górnym rogu ekranu.
  2. Wybierz sekcje „bliscy znajomi”.
  3. Wyszukaj swoich znajomych po nazwie i naciśnij „dodaj”.

W tym samym miejscu będziesz mógł usunąć kogoś z listy.

Dodając InstaStories będziesz mieć wybór czy opublikować to dla wszystkich czy tylko dla bliskich znajomych – taka relacja wyróżnia się zieloną otoczką wokół Twojego profilowego.

Bliscy znajomi na Instagramie gdzie sie znajduje

Jak dodać post dla bliskich znajomych na Instagramie?

Instagram w 2023 roku wprowadził nową funkcję związana z bliskimi znajomymi! Pozwala ona udostępnić post wyłącznie dla nich, a nie dla wszystkich naszych obserwujących. Jak to zrobić?

Musisz wejść aplikację Instagram, a następnie kliknąć na ikonę plusa, na dole ekranu. Wybierz zdjęcia/filmy, które chcesz dodać i przejdź dalej. W sekcji, gdzie będziesz mógł napisać opis czy oznaczyć lokalizację, jest również opcja „grupa odbiorców” – kliknij na nią i wybierz „bliscy znajomi”. Gotowe!

Post na Instagramie dla bliskich znajomych

Bliscy znajomi na Instagramie – wszystko co musisz wiedzieć

Podsumujmy sobie całą wiedzę oraz wypunktujmy najważniejsze treści.

  • Bliscy znajomi na Instagramie to świetna opcja, która pozwoli nam dzielić się smaczkami z naszego prywatnego życia. Pamiętaj, że tylko ty decydujesz o tym, kto będzie na tej liście. W każdej chwili możesz tam kogoś dodać jak i usunąć.
  • Niestety nie istnieje możliwość sprawdzenia dla kogo Ty jesteś bliskim znajomym, ale możesz to poznać po zielonych otoczkach w relacjach innych.
  • Relacje z bliskimi znajomymi również będą widoczne tylko przez 24h.
  • Pamiętaj, że to, że udostępniasz coś bliskim znajomym nie oznacza, że to nie wypłynie dalej, dlatego udostępniaj relacje, które nie zostaną wykorzystane przeciwko Tobie.

A Wy ilu macie bliskich znajomych na Instagramie?

4.6/5 - (28 votes)
Partner

Zostaw komentarz